ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  23 Mart 2018, Cuma

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

  

ANTALYA KENT KONSEYİ İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU’NUN “ ANTALYA KENT BİLGİ SİSTEMİ PROJESİ ” GÜNDEMLİ DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIYA KATILIM SAĞLANDI.

    Yayına Giriş Tarihi: 12.02.2013  Güncellenme Zamanı: 13.02.2013 09:44:07  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

ANTALYA KENT KONSEYİ İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU‘NUN

" ANTALYA KENT BİLGİ SİSTEMİ PROJESİ " 

GÜNDEMLİ  DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIYA KATILIM SAĞLANDI.

   23.01.2013 tarihinde Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu‘nun"Antalya Kent Bilgi Sistemi Projesi" ile ilgili  düzenlediği toplantıya  Şube Başkanı Ramazan Eciş ile Coğrafi Bilgiler Komisyonu üyeleri Murat Uysal ve Işın Onur‘dan oluşan heyetle katılım sağlandı.

   Toplantının açılışında; Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı Ebru Manavoğlu, Kent Bilgi Sitemi Projesi‘nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Özellikle Antalya gibi nüfusu çok hızlı artan ve kentsel yayılmanın çok hızlı olduğu kentimizde bilgiye ulaşımın sağlanması ve Yönetimde karar verme bileşenlerinden olan Kent Bilgi Sisteminin bir gereklilik ve zorunluluk olduğu" ifade edildi.

   Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ile Peyzaj Mimarları Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi‘nden temsilcilerin de katıldığı toplantıda, Şube Başkanımız Ramazan Eciş; Kent Bilgi Siteminin "Kentlerin, mülkiyet bilgileri, imar planları, altyapı bilgileri, bina, işyeri, konut, arsa envanterleri, tüm haritaları ile diğer yönetim destek sistemlerine bilgisayar ortamında erişilmesini sağlayan sistemler olduğunu, dolayısıyla Harita Mühendisliği Mesleğinin birebir içinde ve Lokomotif görevini üstlendiği bir çalışma alanı olduğunu ifade etti. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odaları olarak her yıl düzenlenen ve bu yıl 21 Kasım tarihinde "CBS Günleri Etkinliği" kapsamında Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde  "CBS İle Geçmişi Anlamak, Günü Yaşamak ve Geleceği Planlamak" temalı "Coğrafi Bilgi Sistemleri Paneli" düzenlediklerini ifade etti.

   Meslektaşımız Murat Uysal ise yaptığı konuşmada; Kent Bilgi Sistemlerinin bir kent için olmazsa olmazlarından olduğunu ancak Antalya‘nın bu konuda geç kaldığını ifade ederek Kent Bilgi Sisteminin Hayatımızı kolaylaştırdığını somut örnekler vererek anlattı. Ayrıca Kentsel faaliyetlerin yerine getirilmesinde Karar Mercilerinin en doğru ve ideal kararı verebilmesi için ihtiyaç duyulan planlama, altyapı, mühendislik, temel hizmetler ve yönetimsel bilgileri hızlı ve sağlıklı bir şekilde irdelenmesini sağlayan Kent Bilgi Sistemlerinin Belediyelerde ve diğer Kurumlarda biran evvel Kurulması ve bu konuda Yöneticilerin ikna edilmesinin gerektiğini ifade etti.

   İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı Ebru Manavoğlu, Kent Bilgi Siteminin güncelliğine rağmen konunun kamuoyu tarafından pek bilinmediğine işaret ederek, amaçlarının bu tür toplantılarla hem kamuoyunu bilgilendirmek, hem de Antalya‘da ilgili kuruluşlar tarafından yapılmakta olan çalışmaların ne aşamada olduğuna yönelik bilgi edinmek olduğunu söyledi.

   Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Dairesi Harita Mühendisi Volkan Sepetçi kurumsal olarak yaptıkları çalışmaları detaylı olarak ifade etti.

   Toplantıya katılımcıların değerlendirmeleri, soru-cevap kısmı ile son buldu.

 


Antalya Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.