ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  23 Nisan 2017, Pazar

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

  

“KIŞ KAPIDA, ŞENGAL VE KOBANê DIŞARDA! KONTEYNER KENTE DESTEK OL!”

    Yayına Giriş Tarihi: 10.11.2014  Güncellenme Zamanı: 11.11.2014 09:49:16  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

 TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, IŞİD`in saldırılarından kaçan Şengal ve Kobanê halkları için yardım kampanyası başlattı. TMMOB Yönetim Kurulu da, TMMOB Diyarbakır İKK`nin "Kış Kapıda, Şengal ve Kobanê Dışarda! Konteyner Kente Destek Ol!" kampanyası talebinin uygun bularak kampanyaya destek konusunda odalara çağrı yapılması kararını aldı. TMMOB İl Koordinasyon Kurulu`nun yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD`in saldırıları sonucunda Şengal ve Rojava`dan yüzbinlerce kişinin yerini yurdunu terk etmek zorunda kaldığı belirtildi.   

Yardım elini uzatmamız insani ve vicdani bir sorumluluktur

IŞİD`in söz konusu bölgelerde sivillere yönelik saldırısı üzerine yüzbinlerce Êzidi`nin Şengal Dağı`na sığındığı, 20 bini aşkın Êzidi`nin ise günlerce aç-susuz bir şekilde yürüyerek Şırnak, Mardin, Batman, Viranşehir ve Diyarbakır`a geldiğinin ifade edildiği açıklamada, "Binlerce insan ağustos ayından bu yana belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin ve bölge halkının yardımlarıyla yeni yaşam alanlarında hayata tutunmaya çalışmaktadır. Devletin hiçbir desteği olmadan 20 bini aşkın Êzidinin tüm ihtiyaçları yerel inisiyatiflerce karşılanmaya çalışılırken, IŞİD saldırıları nedeniyle Kobanê`den gelen yeni 200 bin kişilik göç dalgası taleplerin ve ihtiyaçların karşılanması noktasında yetersizlik yaşanmasına yol açmıştır. Çadırlarda yaşayan Êzidilerin yanı sıra, Kobanê`den IŞİD saldırıları nedeniyle kaçarak derme çatma yapılara, sağlıksız barakalara yerleşen ve kendi kaderleriyle baş başa bırakılan bu insanlara kış gelmeden yardım elini uzatmamız insani ve vicdani bir sorumluluktur" denildi.

Êzidiler ve Kobanêliler için Türkiye`deki örgütlülüklerinin katliamın ve göçün başladığı andan itibaren temel ihtiyaçlara ilişkin kampanyalar yürüterek, 20 kamyon temel ihtiyaç malzemesini sınır bölgelerine gönderildiği belirtilen açıklamada, "Yerel olanakların yetersiz kalmaya başladığı bugünden itibaren ise TMMOB olarak genel örgütlülüğümüzün katılımıyla insani yardım kampanyası başlatacağız. Olanaklarımız doğrultusunda tüm bağlı odalarımız, şubelerimiz ve temsilciliklerimiz aracılığıyla `Kış kapıda Şengal ve Kobanê dışarda` kampanyası başlatıyoruz. Her şubemizin bir konteynır almasını öngören bu kampanyaya tüm örgütlülüğümüzün gereken ilgiyi göstereceğine ve kardeşlik eli uzatacağına inanıyoruz" ifadelerine yer verildi. 

 

 


Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2017 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.