ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  25 Mart 2018, Pazar

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: ŞUBAT 2018 99

  

17-21 MAYIS 2015 TARİHLERİNDE BULGARİSTAN`DA GERÇEKLEŞTİRİLEN FIG ÇALIŞMA HAFTASINA KATILDIK

    Yayına Giriş Tarihi: 27.05.2015  Güncellenme Zamanı: 29.05.2015 14:06:39  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

FIG 2015 yılı Çalışma Haftası 17-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında Sofya/Bulgaristan‘da gerçekleştirildi. Çalışma Haftasına 68 ülkeden 892 delege, Bulgaristan‘dan 80 delege, dünya ölçeğinde 83 genç haritacı ve FIG‘ in 3 Onursal Başkanı katıldı.

Çalışma Haftasında "Kent Yönetiminde Haritacıların Değişen Rolü", "Giderek Gelişen Arazi Yönetiminde Haritacıların Rolü", "Bölgesel ve Küresel Mesleki ve Kurumsal Reformlar" konulu 3 adet ana oturum ile 64 adet teknik oturum yapıldı.

Açılışta Bulgaristan Harita Mühendisleri Odası Başkanı, FIG Başkanı Chrissy Potsiou, Bulgaristan Bölgesel ve Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Dr. Lilyena Pavlova (Kendilerinin Yurtdışında olması nedeniyle banttan), Sofya Belediye Başkanı, Kongre Direktörü birer konuşma yaptı.

Çalışma Haftasında paralel etkinlik olarak 2015-2016 Uluslararası Harita Yılı Duvar Haritaları Kartografik Sergisi ile 3üncü Genç Haritacılar Avrupa Toplantısı yapıldı.

Bununla beraber; Genel Müdürler Forumu; Üye Odalar Forumu, Birleşmiş Milletler Habitat ve FIG‘ in ortaklaşa düzenlendiği 8 adet ortak oturum ve çalıştay vb konularda forum ve toplantılar da gerçekleştirildi.

Odamız ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘nün de katıldığı bir teknoloji sergisi düzenlendi. İlgili kurumsal yapıların katılımıyla düzenlenen Teknoloji Fuarı bölümünde yer alan Odamızın standı katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Standımızda 2018 yılında Ülkemizde gerçekleştirilecek olan FIG Genel Kurulu ve Kongresi nedeniyle Ülkemizi ve Odamızı tanıtan broşürler ve tanıtıcı figürler verilerek bilgilendirmeler yapıldı.

Başta Odamız ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olmak üzere Kurumlarımızdan, üniversitelerimizden ve özel sektörümüzden toplamda Türkiye`den 70 civarında delege katılım sağladı.

Odamız adına FIG 2018 Kongre Direktörümüz FIG Danışma Kurulunda ve Genel Kurulunda birer konuşma yaptı. Oda Genel Sekreteri ve FIG 2018 Kongre Düzenleme Kurulu Üyeleri Sofya Büyükelçimiz Sn. Süleyman Gökçe‘yi ziyaret ederek etkinlik hakkında bilgilendirme yaptı ve kendilerini Açılış Oturumuna davet etti. Büyükelçimiz davetimize binaen açılış oturumuna katıldı ve açılışta bir konuşma yaptı.

Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanının daveti üzerine Sn. Büyükelçimiz, Oda Genel Sekreteri ve Kongre Direktörümüz sayın Bakanı makamlarında ziyaret ettiler ve uzunca bir bilgilendirme toplantısı yaptılar.

FIG 2018 Kongre Hazırlıklarımız kapsamında yapılan çalışmalar, iş programı, kongre yeri, slogan, bütçe vb konular FIG yönetimi ile yapılan bir toplantıda değerlendirildi.

FIG Çalışma Haftaları ve Kongreleri Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO), Birleşmiş Milletler (UN-HABITAT), Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO), Birleşmiş Milletler Cevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Ekonomi Komisyonu (UN-ECE), Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri ve Arazi Yönetimi Çalışma Grubu (UN-WPLA), Uluslararası Jeodezi Birliği (IAG), Avrupa Değerlemeciler Birlikleri (TEGoVA), Uluslararası Kartografya Birliği (ICA), Uluslararası Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (ISPRS), Küresel Coğrafi Veri Altyapısı Birliği (GSDI) vb tarafından desteklenen çok önemli etkinliklerdir. Mesleki konularda ise akademisyen, uygulamacı ve kamu çalışanlarını yanyana getiren, bir tartışma, yakınlaşma fırsatı sağlayan, bilginin sunulduğu, paylaşıldığı haritacıların dünya ölçeğinde buluşma platformudur. 

FIG 2018 Genel Kurulu ve Kongresi İstanbul`da yapılacaktır. Hazırlıklarımız kapsamında yapılanları görmek ve değerlendirmek anlamında Bulgaristan/Sofya‘da yapılan FIG 2015 Çalışma Haftası faydalı bir toplantı olmuştur.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MAYIS 2015

  


Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.