12.OLAĞAN GENEL KURUL VE SEÇİM AÇIKLAMASI

12.Olağan Genel Kurul ve Seçim Açıklaması

 

 HARİTA MÜHENDİSLERİ ODASI TRABZON SUBESİ GENİŞ KATILIMLA TEK LİSTE HALİNDE SEÇİME GİTTİ….

HKMO Trabzon şubesi hafta sonu 12.olağan genel kurulunu tamamladı. Yeni yönetim kurulu seçiminin de yapıldığı genel kurulda tek liste halinde seçime gidildi. Recep Nişancı başkanlığında oluşan yeni yönetim asil listesi Recep Nişancı, Seyhan Öztürk, Oktay Söğüt, Serkan Coşkun, Muhammet Hanefi Fidan, Ergin Sungur, Okan Öztürk; yedek yönetim listesi Yaşar Şimşek, Rasim Zafer Şendinç, Batuhan Bıyıklı,Özlem Karataş,Abdulkadir Kuleyin, Yavuz Hancı,Osman Yavuz şeklinde oluştu.

 

Genel kurulda 11.dönem yönetim kurulu adına Başkan Recep Nişancı yaptığı konuşmada üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni bir anlayışla yeni dönemde tekrar meslektaşlarımızın karşısına çıkarak yönetime talip olduklarını dile getirdiler. Ayrıca konuşmalarında üye profilinin artık oldukça gençleştiği, buna paralel olarak beklentilerin değiştiği ve özellikle iletişim kanallarının farklılaştığı bir sürecin yaşandığına vurgu yaptı. Bundan dolayı yeni dönemde genç kadroların daha çok söz sahibi olacağı bir yönetim kadrosu oluşturulmuştur.

Genel kurula misafir olarak katılan İKK , Kent Konseyi ve İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Yaylalı teşekkür konuşmasında , yeni dönemde de Harita Mühendislerinin başarılı bir şekilde şehrimizin gündeminde olacağına inandığı söyledi.

Genel Kurulda Son Dönem Faaliyet Raporunun sunulmasının ardında aday listeleri kabul edilerek genel kurula son verildi. Pazar günü yapılan seçimde 125 oy kullanıldı. Seçimin ardından seçilen yönetim kurulu adına konuşma yapan sayın Nişancı , "genel kurula katılan veya katılamayan tüm üyelere teşekkür ederek , yeni dönemde ortak liste ortak akıl prensibiyle hareket edeceklerini belirtti. Geleceğimizin teminatı görülen gençlerimizin , sadece geleceğimizin değil artık bulunduğumuz dönemin yöneticileri de olduğunu kabul eden bu anlayışımızın artık tüm kurullarımıza da yansıması temennisiyle seçim sonuçlarının tüm harita mühendisleri camiasına hayırlı olmasını diliyorum dedi.


Yukarı Çık