KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ SERTİFİKA ONAYLARI HAKKINDA DUYURU !!!

Değerli Üyemiz,

24 Kasım 2006 tarihli ve 26356 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren "Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında Şube ve Temsilcilikler bünyesinde eğitimler gerçekleştirilmiş ve eğitimini tamamlayan üyelerimize sertifikaları verilmiştir.

"Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik"in 13. maddesinin 1. fıkrasına göre eğitim sonucunda verilen sertifikaların geçerlilik süresi 5 yıl olup, "TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları"nın 11. maddesi 1. fıkrasına göre de sertifikaların her yıl onaylanması gerekmektedir. Yıllık onayları yapılmayan belgeler geçersizdir.

Kamulaştırma Bilirkişilik eğitimine katılan ve belge alan üyelerimizin belgelerinin yıllık onaylarının en geç 25 Kasım 2016 tarihine kadar Şubemize yaptırmaları gerekmektedir.

Bu kapsamda, Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun 26.09.2016 tarihli ve 22/335 sayılı kararı ile 2017 yılı sertifika onay ücreti 100.00.-TL olarak belirlenmiştir.

2017 yılı sertifika onay işlemini yaptırmayan üyelerimizin Bilirkişi Listesinde gösterilmeleri mümkün değildir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

 

HKMO ANTALYA Şubesi

Yönetim Kurulu


Yukarı Çık