ÇOMÜ GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 5.GELENEKSEL TANIŞMA ETKİNLİĞİ!!!

ÇOMÜ GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 5.GELENEKSEL TANIŞMA ETKİNLİĞİ!!!

11 Kasım 2016 Cuma günü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi Turgut Özal Konferans Salonunda Geomatik Mühendisliği tarafından düzenlenen tanışma etkinliği büyük bir katılım ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu etkinliğe, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Hocaları, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan ALTAN, Harita Ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Subesi başkanı Ali Faruk ÇOLAK ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte jeodezik ve fotogrametrik ölçüm aletleri kapsamındaki firmalar ve CAD yazılım firması katılmıştır. İlk olarak saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı‘nın okunması ile başlanan konferansın açılış bölümünde ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü başkanı Yrd. Doç. Dr. Özgün AKÇAY‘ ın konuşmasını takiben Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanımız Ali Faruk ÇOLAK ve ÇOMÜ Geomatik Topluluğu Başkanı Ayşenur KÖKSAL‘ ın konuşmaları yer almıştır.

Konferansın 1. Oturumunda Prof. Dr. Orhan ALTAN, "Harita Mühendisliğindeki Güncel Uygulamalar" konulu sunumunu yapmıştır. Sunumun ardından kahve molası verilip katılımcı firmaların tanıtım demoları yapılmıştır.

Öğleden sonraki 2.Oturumda Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ali Faruk ÇOLAK, Çanakkale Kadastro İl Müdürü Namık Kemal ERZURUM, Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü Kontrol Mühendisi Başar BULUT ve Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Fatih ALİYAZICIOĞLU ile "Mesleğimiz ve Uygulamaları" konulu bir söyleşi gerçekleştirilmiştir. Sunumların ardından Teşekkür ve Plaket Töreni gerçekleşmiştir.

 

 


Yukarı Çık