ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  26 Nisan 2018, Perşembe

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

 
 » ŞUBE BÜLTENİ

BURSA ŞUBE BÜLTENİ
SAYI: 43-44-45

 

Tüm Şube Bültenleri
 

  

CBS GÜNLERİ SEMPOZYUMU YAPILDI!!!

    Yayına Giriş Tarihi: 24.11.2016  Güncellenme Zamanı: 25.11.2016 10:31:33  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

CBS Günleri Sempozyumu yapıldı!!!

Her yıl Kasım ayının üçüncü haftasında tüm dünyada kutlanan "Dünya CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Günü" kapsamında Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesitarafından 21 Kasım 2016 günü Balıkesir ili Karesi Belediyesi AVM Toplantı Salonunda "CBS Günleri Sempozyumu" düzenlenmiştir.

Harita Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanımız Sn.Ali Faruk ÇOLAK‘ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte sırasıyla Karesi Belediye Başkanı Sn.Yücel YILMAZ ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sn.Dinçer ORKAN söz alarak başta belediyeler olmak üzere kamu kurum kuruluşlarının çalışmalarında coğrafi bilgi sistemlerini aktif olarak kullanmanın önemine değinerek özellikle akıllı kentlere dönüşüm sürecinde coğrafi bilgi sistemlerinin büyük rol oynayacağını vurgulamışlardır.

Açılış konuşmalarının ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Çetin CÖMERT‘in başkanlığındaki sempozyum oturumları başlamıştır.Sempozyum iki oturum olarak gerçekleştirilmiş olup sempozyumun I.oturumunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü‘nden Harita Mühendisi Ali KÖŞKER Bursa Büyükşehir Belediyesi CBS Projeleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü‘nden Coğrafi Bilgi Dairesi Başkanı Dr. Akın KISA True Ortofoto Projesi ve CBS Genel Müdürlüğü Projeleri, BASKİ Genel Müdürlüğü‘nden Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Nezih GÜLESANLAR BASKİ CBS Uygulamaları, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü‘nden Harita Mühendisi Çağatay Tatar ise Mekansal Adres Kayıt Sistemi hakkında sunumlarını yapmıştır.

Sempozyumun II. Oturumunda ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü‘nden Yrd.Doç.Dr.Mehmet Ali YÜCEL CBS ve İHA Teknolojileri Kullanarak Madencilik Faaliyetlerinin İzlenmesi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘nden Harita Mühendisi Serdar ERGÜNER Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü CBS Uygulamaları, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.‘denHarita Mühendisi Yusuf Ziya DEMİRCİ Elektrik Dağıtımında CBS Uygulamaları, Bursa Büyükşehir Belediyesi Harita Şube Müdürlüğü‘nden Ali Ataman YÜKSEL ise Lazer Tarama Nokta Bulutu Modeli ile Tarihi ve Kültürel Yapıların Geleceğe Taşınması başlıklı sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Sempozyum oturumlarının tamamlanmasının ardından sempozyum sonuç bildirgesi sunulmuş, konuşmacılara katkılarından dolayı plaket takdim edilerek "2016 Yılı CBS Günü Etkinlikleri" sonlandırılmıştır.

 

 


Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.