SANCAKTEPE BELEDİYESİ ZİYARETİ YAPILDI.

29 Kasım 2016 Salı günü Sancaktepe Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Selçuk Bostan Yönetim Kurulumuz tarafından ziyaret edildi.

Ziyarete Şube Başkanımız Alişan Çalcalı, Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Alişir Özperçin ve Şube Teknik Görevlimiz Tekin Akçapınar katıldı. Şube Başkanımız Alişan Çalcalı yerel yönetimlerde mesleğimiz ile ilgili bölümlerde meslektaşlarımızın görev almasının mesleğimizin hak ettiği yere gelmesi açısından önemli olduğunu vurguladı. İstanbul`da Şube etkinlik alanımız içerisinde yer alan belediyelere yönelik kurum ziyaretleri kapsamında yapılan ziyarette ruhsata esas evraklar arasında geçen Yapı Aplikasyon Projesi uygulamasının standartlaştırılması ve belediyeler tarafından istenmesi gerekliliği belirtilerek, bir sonraki aşama olan Teknik Uygulama Sorumluluğunun da hayata geçirilmesinin önemine değinildi. Belediye Başkan Yardımcısı ve meslektaşımız Selçuk Bostan da Sancaktepe ilçesinin İstanbul`da bulunan belediyeler arasında en yoğun ruhsat işleminin gerçekleştiği bir belediye olduğunu, mevcut yapısı ile var olan personelin bu konuda zorlansa da özellikle harita ve Ruhsatlar konusunda kadronun genişletilerek hizmet verdiğini, yeni belediye binasına geçildikten sonra da yapılanmanın geliştirileceğini belirtti. Daha önce masanın diğer yanında olan bir meslektaş olarak mesleğimizin yerel yönetimlerdeki öneminin farkında olduklarını ve bu konuda gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Oldukça verimli geçtiğini düşündüğümüz ziyaret için makamında bizleri konuk eden Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bostan`a teşekkür ederiz.


Yukarı Çık