ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  22 Mart 2018, Perşembe

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

 
 » ŞUBE BÜLTENİ

ANKARA ŞUBE BÜLTENİ
SAYI: 15

 

Tüm Şube Bültenleri
 

» ŞUBE KİTAPLARI

ANKARA ŞUBE 12.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
HKMO ANKARA

Tüm Şube Kitapları

  

BOLU İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARET EDİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 12.12.2016  Güncellenme Zamanı: 12.12.2016 12:16:32  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

 18.11.2016 tarihinde Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Recep VADİ, ikinci Başkanımız Hasan DEMİRTAŞ ve HKMO Ankara Şube Müdürü Nalan KAYIKET tarafından Bolu Temsilciliğimiz ziyaret edildi.

Ziyaret kapsamında Bolu Temsilcimiz Sayın Sabri GÜNGÖR ve Bolu Temsilci Yardımcımız Kazım KONAK ile birlikte Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ekrem ÇETİNKAYA makamında ziyaret edildi. Yapı Aplikasyon projesi ve TUS uygulamaları, 18. Madde Uygulamalarının önemi dile getirildi.18 Madde Uygulamaları sürecinde çalışmaların gelişimi ve yaşanan sıkıntılar değerlendirildi. Bolu da mesleki çalışmalarımız ve imar uygulamaları konularında bir etkinlik düzenlenmesinin yararlı olacağı belirtildi.

Ziyaret kapsamında Bolu Temsilcimiz etkinlik alanında faaliyet gösteren Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları ile öğlen yemeğinde bir araya gelindi. Toplantı ortamında gerçekleşen yemekte Serbest Mühendislik Müşavirlik Bürolarının yaşadığı sorunlar dile getirildi. Odamız kurallarının işletilmesi ve uygulanmasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, mesleki denetim uygulamaları, odamız yazılı kurallarının ivedilikle ve zamanında sonuçlandırılması, Odamız tarafından yapılan etkinliklerin sonuçları ve anılan konulara ilişkin edinilen tecrübelerin yayınlanması oda ve üye ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik karşılıklı çaba sarf edilmesi, Yapı Aplikasyon Projelerine ilişkin yasal çerçeve başta olmak üzere inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izni süreçlerine meslek ve meslektaşlarımızın önemi dile getirilerek yasal çerçevede yapılması gerekenler ayrıntılı olarak açıklandı. Uygulamadaki haksız rekabetin engellenmesi hususları dile getirilerek tartışılmış olup, Şube Başkanı Recep VADİ açıklama ve bilgilendirmeler yaptı. SHKMMB üyelerimizle Odamız teknik programları hakkında yaşadıkları sorunlar değerlendirildi ve bu konuda bilgi verildi.

Ziyaret kapsamında daha sonra  Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü ziyaret edildi. Ülkemiz ve özelde Bolu İlinde Kadastro kapsamlı yaşanan sıkıntılar, personel ihtiyaçları ve LİHKAB‘ ların durumu konuşuldu. Şube Başkanımız Sayın Recep VADİ Odamız tarafından yapılan Mesleki Faaliyet Denetim Uygulamalarının gerekliliğini belirterek kurum olarak Kadastronun bu uygulamalara önem vermesi gerektiğine değindi.

Ziyaret kapsamında daha sonra Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde meslektaşımız Tuğba BAYHAN ile birlikte Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Muhsin KARAGÜZEL makamında ziyaret edildi.

Kurum ziyaretlerimizin sonunda Bolu‘da bulunan 22 üyemizle akşam yemeğinde bir araya gelindi. Yemeğin ardından Şube Başkanımız Sayın Recep VADİ, 12. Dönem Çalışma Programımızdan bahsederek bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla birlikte Odamızın gündemini ayrıntılı şekilde dile getirdi. Karşılıklı sohbet ortamında geçen toplantıda mesleki denetim uygulamaları, üye aidatları, LİHKAB‘ların durumları tartışıldı. Toplantıya katılan Üyelerimizin mesleki sorunları ile ilgili daha etkin çözüm yollarının uygulamaya konulması ve sorunların çözümünün takip edilmesi konuları dile getirilmiştir.

Ziyaretlerimiz kapsamında bizimle toplantıya katılan bütün meslektaşlarımıza ve ziyaret süresince bize destek olan  Bolu İl Temsilcimiz Sabri GÜNGÖR ve Kazım KONAK‘a  teşekkürlerimizi sunarız.


Ankara Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.