"YEREL YÖNETİMLERDE CBS UYGULAMALARI VE MAKS PROJESİ" PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

CBS Günleri kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri Komisyonumuz tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa İl Temsilciliğimizin katkıları ile düzenlenen "Yerel Yönetimlerde CBS Uygulamaları ve MAKS Projesi" paneli 30 Kasım 2016 tarihinde Manisa İkiz Kuleler Oda ve Dernekler Bloğu 2.Kat toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Manisa ve İzmir illerinden konu ile ilgili meslektaşlarımızla birlikte farklı meslek gruplarının yoğun katılım sağladığı ve yerel basının da ilgi gösterdiği etkinlikte alanında uzman kişilerce yapılan sunumlar ile CBS konusunda farklı kurumlarda yapılan çalışmalar hakkında faydalı bilgiler paylaşılmıştır.

Şube Başkanımız M. Kubilay YILDIRIM`ın açılış konuşmasının ardından meslektaşımız Dr. İlhan EKİNCİOĞLU`nun moderatörlüğünde iki oturum olarak gerçekleştirilen etkinliğimizde sırasıyla; İzmir Büyük Şehir Belediyesi CBS Şube Müdürü Zeynep ÖZEGE,  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Şube Müdürü Şerife AKTAŞ, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü CBS Şube Müdürü Özgür ŞENİM, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin MEMİŞ kurumlarında konu ile ilgili yapılan çalışmalar ile ilgili hazırladıkları sunumlar ile detaylı bilgiler paylaştılar. Ayrıca katılımcıların yapılan çalışmalar hakkında soruları ve görüş önerileri de değerlendirildi.

Etkinliğimize katılan ve katkı koyan herkese teşekkür ederiz.

HKMO İzmir Şube Yönetim Kurulu

 


Yukarı Çık