"EKENDE YOK, BİÇENDE YOK, YİYENDE ORTAK OSMANLI"

"EKENDE YOK, BİÇENDE YOK, YİYENDE ORTAK OSMANLI"

"EKENDE YOK, BİÇENDE YOK, YİYENDE ORTAK OSMANLI"

II. Abdülhamit‘in beşinci kuşak torunu olan ve geçtiğimiz günlerde "Bizim canımıza yetti parlamenter sistem artık" diyen Nilhan Osmanoğlu, toplumda infial uyandıracak başka bir açıklamayla karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Galatasaray Adası‘nda (Suada) dedesinden kalma hak iddia ettiğini, adanın tapusunun dedesinin üzerine olduğunu, birçok yer gibi buralarda da haklarının olduğunu ve konunun çözülmemesi halinde İnsan Hakları Mahkemesi‘ne gideceğini söyleyen Osmanoğlu‘nun en hafif tabirle tarih ve mülkiyet bilgisinden yoksun olduğunu düşünüyoruz.

Galatasaray Adası; İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Kuru Çeşme Mahallesinde toplamda 3 (+1) parselden oluşan, 5237,68 m2 (+21673,25 m2 deniz) alana sahip bir adadır. Biri Galatasaray Spor Kulübü Derneği, kalan 2(+1) si Maliye Hazinesi adına HÜKMEN tescillidir ve bu tapu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin teminatı altındadır!

Nilhan Osmanoğlu şunu iyi bilmelidir;

Kıbrıs‘ı İngiliz işgal kuvvetlerine savaşmadan veren, Ege‘deki bütün adaları bizatihi kaybeden, Osmanlı‘nın en fazla toprak kaybeden padişahı dedesiyken ve dedesi ülkeyi terk ettikten sonra, Anadolu‘nun dört bir yanında işgal kuvvetlerine karşı savaşan Anadolu halkları savaşı kazanmasına rağmen, Osmanoğlu ailesinin bıraktığı borcu ödemek için tam 50 yıl çalışmıştır ve hala o dönemki toprak hakimiyetine ulaşamamıştır. Hal böyle olunca Anadolu halkları Osmanoğlu Hanedan mirasçılarından alacaklı bile sayılır!

Nilhan Osmanoğlu‘nun dedesinin mirası sandığı taşınmazları Anadolu halkı savaşarak, emperyalizme karşı direnerek, canını vererek korumuştur. Ancak ve ancak yine bir savaşla kaybedeceğimizin bilinmesini isteriz. Ne Anadolu halklarının savaşarak işgal güçlerinden kurtardığı 1 karış toprağı, ne kaçıp giden "padişah taşınmazları"nı, ne de Cumhuriyeti ve değerlerini teslim ederiz.

Kamuoyunda infial uyandıracak açıklamalardan uzak durulması konusunda uyarıyor, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu


Yukarı Çık