REFERANDUMDA NEYİ OYLUYORUZ? NE YAPMALI?

 REFERANDUMDA NEYİ OYLUYORUZ? NE YAPMALI?

Türkiye uzun zamandır zor bir dönemden geçiyor. Sokaklarımızda bombaların patladığı, Türk Lirası`nın sürekli değer kaybettiği, işsizliğin Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına ulaştığı, şehit haberlerinin sıradanlaştığı, darbe ile ilgisi olmayan binlerce çalışanın KHK ile ekmeğinin elinden alındığı bir hayatı yaşıyoruz. Ancak tüm bunların yaşandığı ülkemizde TBMM`nin ana gündemini "Anayasa-Rejim" değişikliği oluşturdu ve ülke tarihinin en önemli referandumuna doğru yola çıkıldı.

93 yıl önce yüzbinlerce insanın uğruna can verdiği, "Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet" denilerek padişahtan alınan ve milletimize sunulan egemenlik, 93 yıl sonra referanduma konu oldu.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube 12. Dönem Yönetim Kurulu olarak bir parti meselesinden çok, ülkenin bekası olarak gördüğümüz referandumla neyin oylanacağını 1 saatte çok açık ve net şekilde sizlere aktarmak, "REFERANDUMDA NEYİ OYLUYORUZ? NE YAPMALI?" yı açık açık konuşmak istiyoruz.

Tarihsel bir dönemeç olarak değerlendirilen bu anda neye oy verileceğinin bilinmesi, ona göre tavır alınması için 26 Şubat 2017 Pazar günü 14.00`de Jeoloji Mühendisleri Odasında (Hatay sk. No:21-Kocatepe) gerçekleştireceğimiz, Prof. Dr. Necmi ERDOĞAN, Ankara Milletvekili Aylin NAZLIAKA ve Araştırmacı-Yazar Menderes TUTUŞ`un katılacağı "REFERANDUMDA NEYİ OYLUYORUZ? NE YAPMALI?" panelimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ankara Şubesi 12. Dönem Yönetim Kurulu


Yukarı Çık