BALIKESİR VE BANDIRMA TEMSİLCİLİĞİMİZDE TEMSİLCİLİK TOPLANTISI YAPILDI!!!

BALIKESİR ve BANDIRMA TEMSİLCİLİĞİMİZDE TEMSİLCİLİK TOPLANTISI YAPILDI!!!

25.02.2017 cumartesi günü  Balıkesir İl ve Bandırma İlçe Temsilciliklerimizde serbest çalışan üyelerimiz; Lisanslı Büro sahibi üyelerimiz ve  kamu kurumunda çalışan meslektaşlarımız ile Mesleki Faaliyet Denetimi, Yapı Aplikasyon Projesi  ve uygulaması ile ve Fenni Mesuliyet,Röperli kroki ve genel anlamda mesleki sorunlar ile ilgili, Şube Başkanımız Ali Faruk ÇOLAK,Şube II.Başkanımız Kubilay ÖKSÜZ ,Şube Yazmanımız Burak Muhammet KAPLAN, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Başar BULUT,Mevlüt HACIALİOĞLU,Cüneyt TAŞKESEN‘in katılımıyla toplantı gerçekleşmiştir.

Şube Başkanımız Ali Faruk ÇOLAK‘in yaptığı açılış konuşmasında; Bursa Şubeye bağlı Temsilcilerin ve Mesleki Faaliyet Denetim görevlilerinin sorumluluk alanları ve yetkileri hakkında bilgilendirme yaptı. Harita ve Kadastro Mühendislik Müşavirlik hizmeti üreten gerçek ve tüzel kişilerin, ürettikleri hizmetlerin ücret tarifesine uygunluğunun denetimini yaptırmakla yükümlü olduğunu ve mesleki faaliyet denetiminin işin içeriğinin denetlenmesi anlamı taşımadığını ifade etti.

Toplantıda; Sözleşmelerin HKMOBİS(Web) üzerinden alınması, MFD ve Mesleki Denetim Görevlisi tarafından onaylanması, Fenni mesuliyet ve yapı aplikasyon projesinin birbirinden ayrılması, Röperli Krokinin Serbest Bürolarca mı, Lihkablarca mı hazırlanacağı hususunda Balıkesir‘de yaşanan sorun konusunda görüşülerek konu hakkında istişarede bulunuldu.

 Toplantıya katılan Temsilci ve Mesleki Denetimci görevlilerimiz karşılaştıkları sorunları dile getirdi, yaşanan aksaklıkların nasıl giderileceği hususunda fikir alış verişinde bulunularak toplantı sonlandırıldı.

 


Yukarı Çık