ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  25 Nisan 2018, Çarşamba

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Etkinlik Giriş Sayfası

    YÜRÜTME KURULU

    BİLİM KURULU

    DANIŞMA KURULU

    BİLDİRİ ŞABLON

    KONU BAŞLIKLARI

    POSTER HAZIRLAMA KRL.

    PROGRAM

    ÖNEMLİ TARİHLER

    FOTOGRAF YARIŞMASI

    THBTK YÖNERGESİ

    OTEL VE MİSAFİRHANELER

    KATILIM ÜCRETLERİ

    FUAR ALANI VE SALON

    ULAŞIM

    BİLDİRİLER

    16.THBTK KISA FİLM

 
ONLİNE BİLDİRİ-16 THBTK

  

16. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI HARİTA/GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ POSTER YARIŞMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 06.03.2017  Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 11:54:09  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

3-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecek 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı kapsamında ülkemizdeki Harita/ Geomatik Mühendisliği Bölümleri lisans öğrencilerine yönelik ödüllü poster yarışması düzenlenecektir.

Lisans öğrencilerinin bitirme çalışması, proje, ödev vb. kapsamda gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalarını kurultay web sayfasında ve aşağıda yer alan poster hazırlama kurallarına uygun şekilde, yüksek çözünürlüklü olarak jpeg, tiff veya pdf formatında hazırlayarak, en geç 9 Nisan 2017 tarihine kadar kurultay16ogrenci@hkmo.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Poster yarışmasına katılan tüm lisans öğrencilerinin hazırladıkları posterler Kurultay süresince sergilenecektir. Yarışma bilim kurulu tarafından değerlendirilerek dereceye giren ilk üç poster için ödüller Kurultay Öğrenci Oturumunda takdim edilecektir.

 

16.THBTK POSTER HAZIRLAMA KURALLARI


Hazırlanan posterler gereksiz detaylardan uzak, çalışmanın önemli noktalarını iyi ifade edebilen ve ilgili katılımcıları kolayca etkileyebilen nitelikte olmalıdır.

Posterler 80cm x 100cm boyutlarında olmalıdır (Düşey - Portrait). Poster başlığı büyük harflerle yazılmalı ve yaklaşık 25mm (71pnt) yüksekliğinde olmalıdır. Başlığın altında ise yazarlar ve kurum bilgileri yer almalıdır. Poster, metin dışında, çözünürlükleri göz önünde tutularak şekiller, grafikler, yönlendirme okları ve tablolar içerebilir. Poster metni içerisinde kullanılabilecek en küçük yazı boyu 9mm (25pnt) olarak belirlenmiştir. Arial veya Sans-serif fontları okuma kolaylığı açısından tercih edilebilir.

Poster oturumu paralel oturumlardan ayrı bir oturum olarak planlandığından, posterlere ilişkin herhangi bir kısa sunum yapılmayacaktır. Poster hazırlama sürecinde tasarım, çizim, bilgisayar, çizici vb. gibi teknik yardım sağlanmayacaktır. Yazarların posterleri verilen ebat ve ölçülere uygun halde hazırlayarak taranmış kopyalarını göndermeleri gerekmektedir. Posterlerin baskısı odamız tarafından yapılacak, kurultay yürütme kurulunun belirleyeceği yerleşim planına göre asılacak ve Kurultayın başladığı günden son güne kadar asılı kalacaktır. 


Tüm »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.