KÜTAHYA VE TAVŞANLI TEMSİLCİLİĞİMİZDE TEMSİLCİLİK TOPLANTISI YAPILDI!!!

KÜTAHYA VE TAVŞANLI TEMSİLCİLİĞİMİZDE TEMSİLCİLİK TOPLANTISI YAPILDI!!!

 04.03.2017 Cumartesi günü Kütahya İl ve Tavşanlı İlçe Temsilciliklerimizde Serbest çalışan üyelerimiz; Lisanslı Büro sahibi üyelerimiz ve kamu kurumlarında çalışan meslektaşlarımız ile; Şube Başkanımız Ali Faruk ÇOLAK, Şube II.Başkanımız Kubilay ÖKSÜZ , Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cüneyt TAŞKESEN ve Fatih ALİYAZICIOĞLU‘nun katılımıyla toplantı gerçekleşmiştir.

 Şube Başkanımız Ali Faruk ÇOLAK yaptığı açılış konuşmasında; Bursa Şubeye bağlı Temsilcilerin ve Mesleki Faaliyet Denetim görevlilerinin sorumluluk alanları ve yetkileri Sözleşmelerin HKMOBİS(Web) üzerinden alınması ve sözleşme bedelinin artık otomatik olarak sözleşmeler ile birlikte gelmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda; Mesleki Faaliyet Denetimi ve Mesleki Denetim Görevlisi tarafından onaylanması, Fenni mesuliyet ve yapı aplikasyon projesinin birbirinden ayrılması, Röperli Krokinin yaşanan son süreçten itibaren yalnızca Lihkablarca hazırlanacağı hususunda meslektaşlarımıza bilgi verildi. Toplantıya katılan Temsilcilerimiz, Mesleki Denetim görevlilerimiz ve katılan meslektaşlarımızın karşılaştıkları sorunlar dile getirildi.

Meslektaşlarımızın diğer meslek disiplerinin sahip olduğu diplomalarının iş bitirmesi sayılması hususundaki talepleri,Şantiye şefliği ilgili talepler ve KDV oranlarının düşürülmesi konusundaki düşünceleri değerlendirildi. Meslektaşlarımızın çalışma alanlarının genişletilmesi amacı ile neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle maden haritaları ve orman haritalarının meslektaşlarımızca gerçekleştirilmesi hususunda fikir alış verişinde bulunularak toplantı sonlandırıldı

 


Yukarı Çık