8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI.

Şubemizce "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü"nü anma amacıyla 11 Mart 2017 tarihinde kahvaltılı toplantı gerçekleştirilmiştir.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonumuz tarafından düzenlenen etkinliğimize, kadın meslektaşlarımızın yanı sıra Katip Çelebi Üniversitesi‘nde eğitim gören kadın meslektaş adaylarımız da davet edilmiştir. Şube saymanımız Zerrin ERTAN‘ın açılış konuşmasının ardından Şube Başkanımız M.Kubilay YILDIRIM kadın meslektaşlarımızın detaycı ve titiz yaklaşımlarının gerek iş gerekse günlük yaşantımızda yarattığı farklılığın önemini vurgulayarak; Odamız ve Ülkemiz ile ilgili süreçlerde de kadın meslektaşlarımızın etkin rol oynadığını dile getirmiştir.

Komisyon üyemiz Betül ÇÖLBAY da yaptığı konuşmasında kısaca Dünya Emekçi Kadınlar Günü‘nün tarihçesi hakkında bilgi vererek kadın meslektaşlarımız arasındaki dayanışmanın önemini ve bu günün bir kutlama değil anma günü olduğunu vurgulamıştır.

Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen etkinliğimize katılım sağlayan tüm kadın meslektaşlarımıza ve meslektaş adayı öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

HKMO İzmir Şube Yönetim Kurulu.


Yukarı Çık