HKMO ANKARA ŞUBE’Sİ 12. DÖNEM YÖNETİM KURULU OLARAK 26 MART 2017 TARİHİNDE LATANYA OTEL’DE ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İLE SEKTÖR SORUNLARINA YÖNELİK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ.

HKMO Ankara Şube`si 12. Dönem yönetim kurulu olarak 26 Mart 2017 tarihinde Latanya Otel`de özel sektör çalışanları ile sektör sorunlarına yönelik toplantı gerçekleşti.

          HKMO Ankara Şube‘si  12. Dönem yönetim kurulu olarak 26 Mart 2017 tarihinde Latanya Otel‘de özel sektör çalışanları ile sektör sorunlarına yönelik toplantı gerçekleşti.

          Toplantı‘nın açılış konuşmasını şube başkanımız Recep VADİ yaptı. Ardından sözü alan özel sektör çalışanı üyelerimiz sektörün var olan sorunları ve gelecekte ne durumda olabileceği hakkında fikirlerini sunarak problemlerden bahsettiler. Genel olarak özel sektör çalışanlarının bir arada hareket edemeyişi, bu sebeplerden dolayı oluşan fiyat kırımları, işlerin üretim ve teslim aşamasındaki yaşanan sıkıntılar, LİHKAB sürecinin özel sektöre yansımaları, mühendis olmayan veya harita mühendisliği dışındaki meslek disiplinlerinin mesleğe ve sektöre yarattığı sorunlar, meslek etiği ve bilinci olmayan harita mühendislerinin mesleğe verdikleri zararlar, mevcut harita mühendisliği bölümü olan okullar ve bu bölümlerden mezun olan arkadaşlarımızın aldığı eğitim durumu başlıkları altında sorunlar toplandı. Ardından sözü alarak gelen eleştiri ve önerileri yanıtlayan HKMO Genel Başkanı Ertuğrul CANDAŞ katılımcılara komisyonlarda daha fazla sorumluluk alıp oda ile beraber hareket edilmesi gerektiğini hatırlatarak sorunların  aşılmasında özel sektör çalışanları ile birlikte odamızın komisyonlarında daha aktif çalışılması gerektiğini yineledi.

          Özel Sektör Çalışanları toplantısı bu notlarla sonlanırken katılımlarından dolayı HKMO Genel Başkanı Ertuğrul CANDAŞ‘a, HKMO Genel Merkez Saymanı Yeliz KARAARSLAN‘A ve katılan Özel Sektör çalışanlarımıza teşekkür ederiz.


Yukarı Çık