BAKANLIKLARARASI HARİTA İŞLERİNİ KOORDİNASYON VE PLANLAMA KURULU (BHİKPK)’NUN 2017 YILI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Bakanlıklararası Harita İşlerini Koordinasyon ve Planlama Kurulu (BHİKPK)`nun 2017 Yılı Olağan Genel Kurulu, Harita Genel Komutanlığı ev sahipliğinde 2 Mayıs 2017 tarihinde Bilkent Otel- ANKARA’da gerçekleştirilmiştir.

Genel Kurula, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yrd., Orman ve Su İşleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Müsteşarlar, ilgili kurumların Genel Müdürleri, Başkanları, Daire Başkanları, Uluslararası Haritacılar Federasyonu (FIG) Başkan Yardımcısı ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte Odamız adına Genel Başkanımız, Sürekli Teknik Bilimsel Komisyon Başkanları (STBK) ve Oda  Müdürü katılmışlardır.

BHİKPK Olağan Genel Kurul Toplantısı Hrt. Gn. Kom.  Dr. Mühendis Albay Osman Alp`in açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Oda Başkanımız Ertuğrul Candaş ekte tam metni verilen konuşması ile kurulu selamladı. Ardından diğer konuk konuşmacılardan FIG Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Ercan,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yrd. Yüksel Coşkunyürek, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık birer konuşma yaptılar. Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı ile Genel Kurula devam edildi.

Harita Genel Komutanlığına, Genel Kurula davetleri ve gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyoruz.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MAYIS 2017


Dosyalar

Oda Başkanımız Ertuğrul Candaş`ın Konuşma Metni (20 KB) (02.05.2017 19:13:13)

Yukarı Çık