GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE MANEVİ KIZINA YAPILAN ALÇAK SALDIRIYI KINIYORUZ

07.05.2017 tarihinde Tvnet Televizyonunda yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu, emperyalizme karşı kazanılan zaferin lideri, mazlumların esin ve umut kaynağı , düşünceleri, devrimleri ve ilkeleri ile yaşamaya ve aydınlatmaya devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk`e ve manevi kızı Türk Tarihçisi Prof. Dr. Afet İnan`a alçakça hakaret edilmiş, iftiralarda bulunulmuştur.

Emperyalizmin kendisi için hala tehdit olarak gördüğü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün düşüncelerinin , ilke ve devrimlerinin küçük düşürülmesini, yıpratılmasını, Onun sevenlerinin üzülmesini, incitilmesini, toplumumuzun ortak değerlerinin yok edilmesini, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suretiyle bölmeyi amaçlayan kişileri, düşüncelerini ve efendilerini Ulusal Kurtuluş Savaşımızdan bu yana tanıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarihten silinemeyecek kadar büyük, yaptıkları ve bıraktıkları ile ölümsüz, gönlü yurt sevgisiyle dolu herkesin saygı ve sevgiyle yüreğinde yaşattığı bir toplumsal değer ve kahramandır.

Kahramanlar insanlığın yüreğinde yaşarken, küresel efendilerinin işbirlikçileri tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak halk kahramanı büyük devrimciyi ve manevi kızını birkez daha saygıyla anarken, alçak saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Halkımıza, meslektaşlarımıza ve basına saygıyla duyurulur.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MAYIS 2017

 


Yukarı Çık