16. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI’NA KATILIM SAĞLADIK!!!

16. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI’NA KATILIM SAĞLADIK!!!

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen, Harita/Geomatik ve Geoinformasyon sektörünün tüm bileşenleri olan ilgili kamu kurumları, özel sektör, üniversiteler ve öğrencileri bir araya getiren ve ülkemizde meslek alanımızın en büyük ulusal etkinliği olan Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı`nın 16.‘sı, "Mekânsal Duyarlılık" temasıyla, 3-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara Hacettepe Üniversitesi - Beytepe Kongre Merkezinde tamamlandı.

Şubemiz adına, Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayına şube yönetim kurulumuzdan şube başkanımız Ali Faruk ÇOLAK, Şube Sekreterimiz Burak Muhammet KAPLAN, Şube Saymanımız Hüseyin Serkan BULUT, yönetim kurulu üyelerimiz Fatih ALİYAZICIOĞLU ve Murat AYDIN katılmıştır.

16. Harita Bilimsel Teknik Kurultayının ilk gününde, kurultay açılış konuşmalarından sonra "Geoinformasyon Teknolojileri ve Yazılım Fuarı" açılışı yapıldı. Kurultay fuar salonunda 38 özel firma standı, 11 kamu kurum ve kuruluşu standı yer aldı. Firmalar ve kurumlar son teknolojik ürünlerini, hizmetlerini ve çalışmalarını katılımcılarla paylaştılar.

Kurultayda, Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik`in yürütücülüğünde, "Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümleri Lisans Öğrencileri Poster Bildiri Yarışması Ödül Töreni" gerçekleştirildi. Odamız sürekli bilimsel ve teknik komisyonları tarafından değerlendirilen 21 poster arasından dereceye giren poster sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Son olarak 16. THBTK kapanış oturumu Kurultay Başkanı Prof. Dr. Rasim Deniz, Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Taylan Öcalan tarafından yapıldı. Genel değerlendirme ile görüş ve önerilerin alınması sonrası kurultay tamamlandı.


Yukarı Çık