ŞUBEMİZİN KURUCULARI İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

Şubemizin kuruluşunun 30. Yılı Etkinlikleri kapsamında 26 Mayıs 2017 tarihinde Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi`nde iki oturumdan oluşan söyleşi gerçekleştirilmiştir. Açılış konuşmalarını HKMO İzmir Şubesi Başkanı M.Kubilay YILDIRIM ve HKMO Genel Başkanı Ertuğrul CANDAŞ`ın yaptığı söyleşiye, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin SELVİTOPU ile Seferihisar Belediye Başkanı Tunç SOYER`in de katılımı ve katkıları etkinliği onurlandırmıştır.

"Temsilcilikten Şubeye" başlıklı 1. Oturum`da Halil KAYNARCA`nın moderatörlüğünde Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, Eski Şube Başkanları ve Dönemin HKMO Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleriyle söyleşi gerçekleştirilmiştir. Geçmişten günümüze şubemizin kuruluşu hakkında genel bir bilgilendirme yapılmış, anılar yad edilerek hoş vakit geçirilmiştir.

"Kültür Kuramı Açısından Haritacılığa Bakış" başlıklı 2. Oturum`da da Sayın Prof.Dr.Tevfik AYAN`ın sunumu gerçekleştirilmiş olup, mesleğimiz ilk defa farklı bir bakış açısıyla kültür açısından değerlendirilmiştir.

Etkinliğimize katılan, ilgi gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

HKMO İzmir Şube Yönetim Kurulu.

 


Yukarı Çık