ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  26 Nisan 2018, Perşembe

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Etkinlik Giriş Sayfası

    YAZ EĞİTİM KAMPI HK.

    KAMP KURALLARI

    KAMP PROGRAMI

    ATÖLYE ÇALIŞMALARI

    FOTOĞRAF YARIŞMASI

    KISAFİLM YARIŞMASI

    MÜSABAKALAR

    BASINDA KAMP

    KAMP GÖRÜNTÜLERİ

    KAMP SIRT ÇANTASI

    KAMP ALANI VE ULAŞIM

    İLETİŞİM

    KAMP BAŞVURU FORMU

 

  

HKMO 16. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.09.2017  Güncellenme Zamanı: 07.09.2017 17:54:25  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Odamızın sürekli etkinliklerinden, sekretaryası İzmir Şubemizce yürütülen Yaz Eğitim Kampının on altıncısı, "Değerler" temasıyla 5 Eylül 2017 Salı günü İzmir Seferihisar`da TEOS Ormancı Tatil Köyü`nde başladı.

"Değerler" temasıyla birçok mesleki ve toplumsal konuların işleneceği, birçok sanatçı, yazar, akademisyen, meslektaş ve 100 öğrenci katılımcının yer aldığı 16. Yaz Eğitim Kampı Seferihisar`da başladı. Kampın birinci gününde, katılımcıların kayıtları ve kamp alanına yerleşim sonrası açılış gerçekleştirildi.

Açılışta, sırasıyla HKMO İzmir Şube Başkanı Kubilay Yıldırım konuşmasında; geçmiş kamplar, yaz eğitim kamplarının önemi, FIG 2018 İstanbul süreci ve mesleğimizin önemi, HKMO Genel Başkanı Ertuğrul Candaş konuşmasında; Mesleğimizin ve oda örgütlülüğünün önemi, öğrencilerin odayı benimsemelerinin gerekliliği, Cemil CANDAŞ cinayeti ve toplumcu mühendislik, HKMO Öğrenci Birliği Başkanı Furkan Ceylan konuşmasında HKMO öğrenci örgütlülüğü üzerine birer konuşma gerçekleştirdi.

Akşam yemeği sonrasında, bugüne kadar gerçekleştirilen yaz eğitim kamplarından görüntülerin ve yaz eğitim kamplarının tarihsel gelişim sürecinin yer aldığı jenerik filmi gösterimi yapıldı. Kamp yürütme kurulu tarafından kampta uyulması gereken kurallar açıklandıktan sonra, "Şiir", "Tiyatro", "Kısa Film", "Resim ve Karikatür", "Müzik", "Dans", "Toplumcu Mühendislik", "Fotoğraf" ve "Yüzme" başlıklarından oluşan atölyelere katılım listeleri ve atölye yürütücüsü öğrencilerin isimleri belirlendi. Sonrasında, Kamp ateşinin yakılmasıyla birinci gün tamamlandı.

Kampın 2. Günü sabah sporuyla başladı. Kahvaltının ardından Yrd. Doç. Dr. Eylem Gökçe Türk`ün konuşmacılığında, birey ve toplum psikolojisi ve insan ilişkilerinin ele alındığı "İnsan Olmak" adlı oturum gerçekleştirildi.

Öğleden sonraki oturumda Prof. Dr. Tevfik AYAN ile "Kültür Kuramı Açısından Haritacılık" adlı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi sonrası Oryantiring yarışması gerçekleştirildi. Akşam yemeği sonrası, atölye çalışmalarıyla kamp devam etti.

"Değerler" temasının işlendiği yaz eğitim kampı, mesleki ve toplumsal konuları ele alan birçok panel, söyleşi, forum, mesleki uygulamalar, yarışmalar, turnuvalar, kültür gezileri ve tüm bunların yanında atölye çalışmaları ile devam etmektedir.


TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
EYLÜL 2017

Tüm »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.