KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ.

10.11.2017 tarihinde Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Recep VADİ ve HKMO Ankara Şube Müdürü Nalan KAYIKET  tarafından Kahramankazan Belediyesi ziyaret edilip  Başkan Yardımcısı Sayın Nihat ŞEN ile görüşülmüştür.

Toplantı ortamında gerçekleşen ziyarette Yapı Aplikasyon projesi ve TUS uygulamaları, Kentsel Dönüşüm Projeleri, 18. Madde Uygulamalarının önemi dile getirildi. 18 Madde Uygulamaları sürecinde çalışmaların gelişimi ve yaşanan sıkıntılar değerlendirildi. Yapı Aplikasyon Projelerine ilişkin yasal çerçeve başta olmak üzere inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izni süreçlerine meslek ve meslektaşlarımızın önemi, Odamız kurallarının işletilmesi ve uygulanmasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, dile getirilerek yasal çerçevede yapılması gerekenler ayrıntılı olarak açıklandı. Kahramankazan da mesleki çalışmalarımız ve imar uygulamaları konularında bir etkinlik düzenlenmesinin yararlı olacağı belirtildi

Odamız çalışmalarına ve yapmış olduğumuz ziyarete olan ilgisinden dolayı Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Nihat ŞEN`e teşekkür ederiz.


Yukarı Çık