DEPREM ARAŞTIRMALARINDA HARİTA MÜHENDİSLİĞİ’NİN YERİ PANELİ YAPILDI

11 Kasım 2017 tarihinde Kadıköy Belediyesi Brifing salonunda Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Jeodezi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Özener, Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Aktuğ, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenk Yaltırak’ın konuşmacı olarak katıldığı "Deprem Araştırmalarında Harita Mühendisliği‘nin Yeri" paneli yapıldı.

Deprem araştırmalarının Jeodezi, Jeoloji, Jeofizik, çevre gibi bir çok disiplinin ortak çalışma alanı olduğu vurgusunun yapıldığı etkinlikte, Deprem araştırmalarında bu disiplinlerinin alanları ve ortak çalışmaları hakkında bilgi verildi. Yeryüzünde gerçekleşen depremler, deprem verilerinin toplanması ve analizi, oluşabilecek deprem modellemeleri, Türkiye`de geçmişten bu güne kadar gerçekleşen depremler hakkında bilgilerin verildiği panelin son bölümünde soruların yanıtlanması ile devam etti.

 

Oldukça verimli geçtiğini düşündüğümüz panelimize katılan üyelerimize, değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Prof. Dr. Haluk Özener, Prof. Dr. Bahadır Aktuğ, Prof. Dr. Cenk Yaltırak`a, Panel Salonumuzun ayarlanmasını sağlayan Kadıköy İlçe Temsilci ve Temsilci Yardımcımıza, Salonu bizlere tahsis eden Kadıköy Belediyesine teşekkür ederiz.


Yukarı Çık