İTܒDE AÇIĞA ALINMA VE İHRAÇLARA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASINA KATILDIK.

21 Kasım 2017 tarihinde Eğitim Sen 6 No`lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) önünde kanun hükmünde kararname (KHK) ile rektöre verilen yetki kullanılarak görevlerinden ihraç edilen ve 3 ay süreyle uzaklaştırma kararı verilen akademisyenlere destek için yapılan basın açıklamasına katıldık.


2016 yılının Aralık ayında açılan soruşturma sonucu Eğitim Sen üyesi idari personeller Arzu Acar, Cihan Koca ve işyeri temsilcisi Ekin Demirkan ihraç edilirken, sendika üyesi akademisyenler İlke Kızmaz ve üyemiz Hüseyin Mercan ise açığa alındı.


Eğitim Sen İstanbul 6 Nolu Üniversiteler Şubesi`nin yaptığı açıklamada soruşturmanın usulsüz olduğu belirtilirken, "İTÜ`de yüzlerce araştırma görevlisini işsiz bırakan 50/d maddesine karşı gece gündüz mücadele sürdüren İTÜ Asistan Dayanışması üyelerinden intikam alınmaktadır" denildi.


KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan birer konuşma yaptıktan sonra Basın açıklamasını ihraç edilen idari personel Eğitim Sen 6 Nolu Üniversiteler Şubesi Yürütme Kurulu Üyesi Arzu Acar gerçekleştirdi.


HKMO İstanbul Şubesi olarak başta üyemiz Hüseyin Mercan olmak üzere hukuksuz biçimde görevinden açığa alınan akademisyenlerin görevlerine iade edilmelerini talep ediyoruz.

 


Yukarı Çık