IV. İSTANBUL KENT SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından İstanbul Kent Sempozyumu`nun dördüncüsü “Kent ve Adalet” temasıyla gerçekleştirildi.

1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından İstanbul Kent Sempozyumu‘nun dördüncüsü "Kent ve Adalet" temasıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Cevahir Çelik ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi üyesi Mimar Mücella Yapıcının yaptığı sempozyumda TMMOB Başkanı Emin Koramaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Ali Şeker ve Güler Yedekçi, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu‘da birer konuşma yaptı. Sempozyumun ilk gününde "Kent ve Adalet", "Emek, Meslek Örgütlerinin Gözünden Kent ve Adalet", "Kent Politikalarının Mekansal ve Toplumsal Etkileri" konuşuldu.

İkinci günde ise HKMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyemiz Nail Güler‘in oturum başkanlığı yaptığı "Göç Mekanları ve Kent Yurttaşlığı" oturumunun dışında "Kentsel Yaşamda Adalet", "İstanbul‘un Doğal Yapısının Dönüşümü" ve "Kentsel ve İklimsel Dönüşümü" konuları ele alındı.

Sempozyumun son günü de "İstanbul‘da Arazi ve Enerji Yönetimi" oturumunda Şube üyemiz Prof.Dr.Erol Köktürk Arazi Yönetimi ve İstanbul Yansımaları başlığı ile, Yrd. Doç. Dr. Caner Güney ise Akıllı Kentler ve Kent Bilgi Sistemi başlığı ile sunumlar yaptı. Sempozyum "Mekan, Kimlik, Kültür", "Medya, Kent ve İletişim" oturumları ile sona erdi.

Üç gün boyunca gerçekleştirilecek oturumların ardından son gün İstanbul‘da kent ve yaşam mücadelesi veren tüm kişi ve kurumların katılımıyla "İstanbul Kent Forumu" düzenlendi.


Yukarı Çık