ODAMIZ MESLEKİ AÇILIMLAR KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Harita/Geomatik Mühendisliği faaliyetlerinin daha verimli ve etkin olması, mesleğimizle ilgili yaşanan sorunların, mesleğimizin tüm paydaşlarıyla birlikte aşılması, geleceğe yönelik yeni açılımların yapılması ve öngörülen sorunlara karşı tedbirlerin alınması amacıyla, Şubemizin yürütücülüğünde ve "Yol Haritamızı Çiziyoruz" sloganıyla, 7-8-9 Aralık 2017 tarihlerinde, İstanbul Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Mesleki Açılımlar Kurultayı, Harita/Geomatik Mühendisliği faaliyetlerinin daha verimli ve etkin olması, mesleğimizle ilgili yaşanan sorunların mesleğimizin tüm paydaşlarıyla birlikte ele alınarak aşılması, geleceğe yönelik yeni açılımların yapılması ve öngörülen sorunlara karşı tedbirlerin alınması amacıyla,  Şubemizin yürütücülüğünde ve "Yol Haritamızı Çiziyoruz" sloganıyla, 7-8-9 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi`nde gerçekleştirildi.

Kurultay Başkanı Prof. Dr. Erol Köktürk‘ün açılış konuşmasını yaptığı kurultayda, Şube başkanımız Alişan Çalcalı ve Oda Genel Başkanımız Ertuğrul Candaş birer konuşma yaptılar."Bizleri Bekleyen Gelecek" adlı panel ile devam eden kurultayın birinci gününde panel yürütücülüğünü Prof. Dr. Ruşen Keleş gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Afşar Timuçin, Prof. Dr. Çağatay Keskinok,  Doç. Dr. Kurtar Tanyılmaz, Yrd. Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan ve Yrd. Doç. Dr. Caner Güney‘in konuşmacı olarak katıldığı "Bizleri Bekleyen Gelecek" paneli ile kurultay için ön açıcı sunumlar gerçekleşti.

Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tevfik Özlüdemir`in Kurultay çalışma yöntemlerini açıkladığı konuşmasıyla başlayan ikinci gün; Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik yürütücülüğünde, Prof. Dr. Rasim Deniz, Prof. Dr. Necla Uluğtekin Prof. Dr. Sebahattin Bektaş ve Uzman Doktor Taylan Öcalan`ın yer aldığı Eğitim Sorunlarımız ve Politikalar oturumu, Mertkan Akça yürütücülüğünde, Ümit Yıldız, Abdülkadir Karakuş, Salih Suiçmez ve Recep Vadi`nin yer aldığı Kamu Kurumlarında Yeniden Yapılanma oturumu, Mustafa Kubilay Yıldırım yürütücülüğünde, Yüksel Özdal, Temel Önder, Can Deniz Akdemir ve Emin Madran, Yerel Yönetimler oturumu, Yrd. Doç. Dr. Caner Güney yürütücülüğünde, Dr. Emin Bank, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru, Doç. Dr. Burak Akpınar ve Hakan Karagöz`ün yer aldığı Teknolojinin Mesleğe Uygulamaları oturumları ile devam etti.

Kurultayın üçüncü gününde; Mehmet Hışır yürütücülüğünde,  Dr. Erdal Köktürk, Sinem Yavuz, Doç. Dr. Volkan Çağdaş ve Nevzat İhsan Sarı‘nın yer aldığı Arazi Yönetimi Alanındaki Yönelimler oturumu, Ali Fahri Özten`in yürütücülüğünde, Ali İpek, Ali Kuzu, Simge Topcu, Oğulcan Cengiz, Süleyman Mercan ve Betül Çölbay`ın yer aldığı HKMO Örgütlülüğü ve Üye İlişkileri oturumu, Hüseyin Arkan`ın yürütücülüğünde, Volkan Bilgin, Tekin Akçapınar, Özge Karaman ve Emrah Volkanın yer aldığı Ücretli Çalışanlar oturumu, Ufuk Aydın yürütücülüğünde, İlhan Önder Çelik, Selahattin Avşar, Mustafa Yıldız, Eray Yıldız ve Melih Şükrü Aysezen, Özel Sektör Sorunları ve Yeniden Yapılanma oturumu ile devam eden kurultay Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik yürütücülüğünde gerçekleştirilen forum ile sona erdi.

Tüm illerden üyelerimizin katılımı ile İstanbul‘da gerçekleştirilen Mesleki Açılımlar Kurultayı, çalışma grupları tarafından kurultay öncesinde yapılan toplantı ve ön hazırlıklar ile oluşturulan taslak metinlerin üyelerimiz tarafından tartışıldığı, görüş ve önerilerin sunulduğu oturumlar şeklinde gerçekleştirildi.

Çalışma grupları tarafından hazırlanan ve Kurultay‘da gelen görüş ve öneriler ile gözden geçirilecek olan raporların kesinleşmiş hali tüm üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yürütme Kurulu ve Düzenleme Kurulu Üyelerine, Çalışma Grubu yürütücü ve üyelerine, panelistlere, Şube ve Genel Merkez çalışanlarına, meslektaşlarımıza ve Şişli Belediyesi‘ne Kurultaya sundukları katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.


Yukarı Çık