ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  27 Nisan 2018, Cuma

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Hukuk Birimi

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

 
 » ŞUBE BÜLTENİ

İSTANBUL ŞUBE BÜLTENİ
SAYI: 2017-1

 

Tüm Şube Bültenleri
 

» ŞUBE KİTAPLARI

ADLİ VE İDARİ YARGI BİLİRKİŞİLİĞİNDE HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLİĞİ
ALİŞİR ÖZPERÇİ MAHMUT GÜLTEKİN RECEP BAKİ MUHAMMET AFŞİN ALTINÖZ

Tüm Şube Kitapları

  

ODAMIZ MESLEKİ AÇILIMLAR KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 07.12.2017  Güncellenme Zamanı: 19.12.2017 15:22:03  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Harita/Geomatik Mühendisliği faaliyetlerinin daha verimli ve etkin olması, mesleğimizle ilgili yaşanan sorunların, mesleğimizin tüm paydaşlarıyla birlikte aşılması, geleceğe yönelik yeni açılımların yapılması ve öngörülen sorunlara karşı tedbirlerin alınması amacıyla, Şubemizin yürütücülüğünde ve "Yol Haritamızı Çiziyoruz" sloganıyla, 7-8-9 Aralık 2017 tarihlerinde, İstanbul Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Mesleki Açılımlar Kurultayı, Harita/Geomatik Mühendisliği faaliyetlerinin daha verimli ve etkin olması, mesleğimizle ilgili yaşanan sorunların mesleğimizin tüm paydaşlarıyla birlikte ele alınarak aşılması, geleceğe yönelik yeni açılımların yapılması ve öngörülen sorunlara karşı tedbirlerin alınması amacıyla,  Şubemizin yürütücülüğünde ve "Yol Haritamızı Çiziyoruz" sloganıyla, 7-8-9 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi`nde gerçekleştirildi.

Kurultay Başkanı Prof. Dr. Erol Köktürk‘ün açılış konuşmasını yaptığı kurultayda, Şube başkanımız Alişan Çalcalı ve Oda Genel Başkanımız Ertuğrul Candaş birer konuşma yaptılar."Bizleri Bekleyen Gelecek" adlı panel ile devam eden kurultayın birinci gününde panel yürütücülüğünü Prof. Dr. Ruşen Keleş gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Afşar Timuçin, Prof. Dr. Çağatay Keskinok,  Doç. Dr. Kurtar Tanyılmaz, Yrd. Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan ve Yrd. Doç. Dr. Caner Güney‘in konuşmacı olarak katıldığı "Bizleri Bekleyen Gelecek" paneli ile kurultay için ön açıcı sunumlar gerçekleşti.

Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tevfik Özlüdemir`in Kurultay çalışma yöntemlerini açıkladığı konuşmasıyla başlayan ikinci gün; Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik yürütücülüğünde, Prof. Dr. Rasim Deniz, Prof. Dr. Necla Uluğtekin Prof. Dr. Sebahattin Bektaş ve Uzman Doktor Taylan Öcalan`ın yer aldığı Eğitim Sorunlarımız ve Politikalar oturumu, Mertkan Akça yürütücülüğünde, Ümit Yıldız, Abdülkadir Karakuş, Salih Suiçmez ve Recep Vadi`nin yer aldığı Kamu Kurumlarında Yeniden Yapılanma oturumu, Mustafa Kubilay Yıldırım yürütücülüğünde, Yüksel Özdal, Temel Önder, Can Deniz Akdemir ve Emin Madran, Yerel Yönetimler oturumu, Yrd. Doç. Dr. Caner Güney yürütücülüğünde, Dr. Emin Bank, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özgür Doğru, Doç. Dr. Burak Akpınar ve Hakan Karagöz`ün yer aldığı Teknolojinin Mesleğe Uygulamaları oturumları ile devam etti.

Kurultayın üçüncü gününde; Mehmet Hışır yürütücülüğünde,  Dr. Erdal Köktürk, Sinem Yavuz, Doç. Dr. Volkan Çağdaş ve Nevzat İhsan Sarı‘nın yer aldığı Arazi Yönetimi Alanındaki Yönelimler oturumu, Ali Fahri Özten`in yürütücülüğünde, Ali İpek, Ali Kuzu, Simge Topcu, Oğulcan Cengiz, Süleyman Mercan ve Betül Çölbay`ın yer aldığı HKMO Örgütlülüğü ve Üye İlişkileri oturumu, Hüseyin Arkan`ın yürütücülüğünde, Volkan Bilgin, Tekin Akçapınar, Özge Karaman ve Emrah Volkanın yer aldığı Ücretli Çalışanlar oturumu, Ufuk Aydın yürütücülüğünde, İlhan Önder Çelik, Selahattin Avşar, Mustafa Yıldız, Eray Yıldız ve Melih Şükrü Aysezen, Özel Sektör Sorunları ve Yeniden Yapılanma oturumu ile devam eden kurultay Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik yürütücülüğünde gerçekleştirilen forum ile sona erdi.

Tüm illerden üyelerimizin katılımı ile İstanbul‘da gerçekleştirilen Mesleki Açılımlar Kurultayı, çalışma grupları tarafından kurultay öncesinde yapılan toplantı ve ön hazırlıklar ile oluşturulan taslak metinlerin üyelerimiz tarafından tartışıldığı, görüş ve önerilerin sunulduğu oturumlar şeklinde gerçekleştirildi.

Çalışma grupları tarafından hazırlanan ve Kurultay‘da gelen görüş ve öneriler ile gözden geçirilecek olan raporların kesinleşmiş hali tüm üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yürütme Kurulu ve Düzenleme Kurulu Üyelerine, Çalışma Grubu yürütücü ve üyelerine, panelistlere, Şube ve Genel Merkez çalışanlarına, meslektaşlarımıza ve Şişli Belediyesi‘ne Kurultaya sundukları katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.


İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2018 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.