GÖLBAŞI BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ.

12.12.2017 tarihinde Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Recep Vadi, Şube Müdürü Nalan Kayıket, Gölbaşı Temsilci Yardımcısı Ümit Çağrı Akdere,  Gölbaşı LİHKAB Bürosu Ali Kılıçoğlu, Erdoğan Akdeniz,  Erol Okumuş ve Engin Erdinç Akdeniz  tarafından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay makamında ziyaret edildi.

Ziyaret kapsamında Şube Başkanımız Sayın Recep Vadi Odamızın genel yapısı, çalışma ilkeleri, politikaları, Şubemiz tarafından yürütülen faaliyetler ve Gölbaşı‘nda bulunan üyelerimiz ile mesleğimizin çalışma alanları hakkında bilgi verdi. Toplantıda 12. Dönem Çalışma Programımızda Belediye Başkanları ile yaptığımız görüşmeler ile gelinen süreç, binaların yapım süreçlerindeki Harita ve Kadastro Mühendislerinin ilgili mevzuat kapsamında, inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izni aşamalarında mesleki ve meslektaşlarımız ile belediyelerin yapmaları gereken işlemleri açıkladı. Temsilcilik sınırları içinde mesleğimiz ile ilgili çalışmalar, kurumsal ilişkiler kapsamında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, Odamız kurallarının işletilmesi ve uygulanmasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih Duruay dile getirilen konuların önemli olduğunu ve konuyla ilgili İmar ve Şehircilik Müdürü Sadettin Saraçbaşı ile konuyla ilgili değerlendirme yapacağını dile getirdi.

Ziyaret kapsamında Gölbaşı`nda faaliyet gösteren üyelerimiz ile öğle yemeğinde biraraya gelindi. Sektörde çalışan meslektaşlarımızın çalışma koşulları ve karşılaşılan teknik sorunlar ve Odamızın anılan konulara yönelik çözüm yaklaşımları ve etkinlikleri dile getirdi. Anlatılan konuların ve uygulamaların takipçisi olacağımızı ifade ederek görüşme tamamlandı.

Odamız çalışmalarına ve yapmış olduğumuz ziyarete olan ilgisinden dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Fatih Duruay ‘a,  teknik kadrosuna ve Gölbaşı Temsilci Yardımcısı Ümit Çağrı Akdere teşekkür ederiz.


Yukarı Çık