ADANA ŞUBE TARİHÇESİ

 

 

TARİHÇEMİZ

 

•·         Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Adana Şubemiz; İl Temsilciliği unvanı ile HKMO Genel Merkezi‘nin 10.10.1976 tarih ve 43 sayılı kararı ile kuruldu.

 

 

 

 

ASIL

YEDEK

ZEKİ AYSAN

ŞEVKİ UYAR

KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ

LEVENT ÖZMÜŞ

GÖKALP ÇUBUKÇU

MUSTAFA UZUN

 

 

 

 

 

ASIL

YEDEK

ZEKİ AYSAN

NÜVİT TAŞOVA

GÖKALP ÇUBUKÇU

DERVİŞ ÖNEN

KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ

YAŞAR TANRIVERDİ

 

 

BAŞKAN            : ZEKİ AYSAN

YAZMAN            : GÖKALP ÇUBUKÇU

SAYMAN           : KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ

 

Genel Merkez‘in 05.05.1994 gün ve 626 sayılı yazısına istinaden, yedek üyelerin asıl üyeliğe atanması sonucu, Adana Bölge Temsilciliği‘nin 09.05.1994 tarihli toplantısında yapılan gizli oylama sonucu, görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapıldı.

 

BAŞKAN            : ZEKİ AYSAN

2. BAŞKAN        : KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ

YAZMAN            : GÖKALP ÇUBUKÇU

SAYMAN           : NÜVİT TAŞOVA

ÜYE                  : YAŞAR TANRIVERDİ

Adana Bölge Temsilciliği Kasım/1994 tarihinden itibaren, Cemalpaşa Mah. 280 Sokak Evin Apt. Kat:1 No:1 Seyhan/ADANA adresinde faaliyetlerini sürdürdü. (47.500.000)

 

Adana Bölge Temsilciliği‘nin 03.04.1995 tarihli toplantısında; Genel Merkez Yönetim Kurulu‘nun 20.03.1995 gün ve 280 sayılı kararı gereği yapılan atamalar sonucunda yeni Yönetim Kurulu oluşturuldu. Buna göre;

 

BAŞKAN            : NECATİ SAĞBAŞ

2. BAŞKAN        : MUSTAFA UZUN

YAZMAN            : HASAN ZENGİN

SAYMAN           : M. KEMAL ÇİFTÇİ

ÜYE                  : DERVİŞ ÖNEN ( daha sonra MÜNİR VURGUN ) oldu.

 

 

 

ASIL

YEDEK

KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ

MUSTAFA UZUN

HASAN ZENGİN

MEHMET DOĞAN

M. KEMAL ÇİFTÇİ

ADNAN ÇETİN

ALİ EKBER TOPRAK

HALİL TAŞLI

NÜVİT TAŞOVA

TURAN YILMAZ

GÖKALP ÇUBUKÇU

H. MULLA EMİROĞLU

HASAN MÜBAREK

FAİK SAY

 

 

BAŞKAN            : GÖKALP ÇUBUKÇU

2. BAŞKAN        : HASAN MÜBAREK

YAZMAN            : HASAN ZENGİN

SAYMAN           : M. KEMAL ÇİFTÇİ

ÜYE                  : KAZIM KÜÇÜKEKMEKÇİ (MUSTAFA UZUN)

ÜYE                  : ALİ EKBER TOPRAK

ÜYE                  : NÜVİT TAŞOVA

 

 

17-18 Ocak 1998 tarihlerinde yapılan 3. Olağan Genel Kurul ve Seçimleri sonucu

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

FİKRET NERGİZ

SÜLEYMAN GÜL

İLYAS KÜÇÜKTOPANA

HASAN MÜBAREK

ADEM ARDIÇ

HATİCE SEDA SOYLUOL

ALİ İHSAN ATAKAY

MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

HASAN FEHMİ TAYFUN

DERVİŞ ÖNEN

GÜLSÜM TUĞBA KOCA

KÜRŞAT EROL ARAS

FERHAT GÜVEL

 

Görev Dağılımı 26 Ocak 1998 tarihindeki Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

YAZMAN            : DERVİŞ ÖNEN

SAYMAN           : HASAN MÜBAREK ( H. SEDA SOYLUOL )

ÜYE                  : H. SEDA SOYLUOL

ÜYE                  : SÜLEYMAN GÜL ( ADEM ARDIÇ )

ÜYE                  : KÜRŞAT EROL ARAS (FİKRET NERGİZ&İLYAS KÜÇÜKTOPANA)

 

27 HAZİRAN 1998  CEYHAN DEPREMİ . . . . . . . . .

17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİ . . . . . . .

15-16 Ocak 2000 tarihlerinde yapılan 4. Olağan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

ZEKİ AYSAN

EKREM KARGÖREN

YAŞAR TANRIVERDİ

FERHAT GÜVEL

SERKAN AYBERKİN

HATİCE SEDA SOYLUOL

JALE GÜLER

MEHMET DOĞAN

SEBAHATTİN ULUTÜRK

MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

İLYAS KÜÇÜKTOPANA

PELİN TEKİNSOY

MEHMET CAN BAL

 

•·         Görev Dağılımı, 24 Ocak 2000 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

YAZMAN            : FERHAT GÜVEL

SAYMAN           : PELİN TEKİNSOY ( MEHMET DOĞAN )

ÜYE                  : H. SEDA SOYLUOL

ÜYE                  : MEHMET DOĞAN

ÜYE                  : EKREM KARGÖREN ( ZEKİ AYSAN )

 

* S Ü R G Ü N   G Ü N L E R İ,   S Ü R G Ü N   G Ü N L E R İ . . . . . . .

•·         HKMO Adana Şubemiz, İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile 25 Ocak 2001 tarihinde imzalanan protokolle Reşatbey Mah. Adalet Cad. Kadir Cennet Apt No:27 Seyhan/ADANA adresindeki daireyi satın almıştır. ( 25.000.000.000 )

( TMMOB‘nin 22 Aralık 2001 tarih ve 395 sayılı kararı )

  

31 MART 2001 : YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ EKREM KARGÖREN TRAFİK KAZASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ.

 

•·         19-20 Ocak 2002 tarihlerinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

ADEM ARDIÇ

FERHAT GÜVEL

KEMAL REŞİTOĞLU

MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

ALİ KUZU

ALİ İHSAN ATAKAY

HATİCE SEDA SOYLUOL

ÖZGE TAN

ZEKİ AYSAN

SERKAN AYBERKİN

ALİ EKBER TOPRAK

UTKU TEKİN

 

•·         Görev Dağılımı, 29 Ocak 2002 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : ZEKİ AYSAN

YAZMAN            : FERHAT GÜVEL

SAYMAN           : ALİ KUZU ( MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ  )

ÜYE                  : HATİCE SEDA SOYLUOL

ÜYE                  : MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ ( ADEM ARDIÇ )

ÜYE                  : ALİ EKBER TOPRAK

 

•·         17-18 Ocak 2004 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

ALİ KUZU

MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

JALE GÜLER

ZEKİ AYSAN

GÖKHAN TÜRKMEN

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

ÖZGE TAN TERLİ

MURAT SULU

UTKU TEKİN

MUSTAFA UZUN

ABBAS ÖZPERÇİN

ADEM ARDIÇ

MUSTAFA FAHRİ ATACAN

 

•·         Görev Dağılımı, 26 Ocak 2004 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : ZEKİ AYSAN

YAZMAN            : MUSTAFA UZUN

SAYMAN           : MUSTAFA KEMAL ÇİFTÇİ

ÜYE                  : ADEM ARDIÇ

ÜYE                  : MURAT SULU

ÜYE                  : CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

 

•·         04-05 Şubat 2006 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

HALİL TAŞLI

JALE GÜLER

UMUT ERDİL

ERHAN BALCI

YAŞAR TANRIVERDİ

ALİ KUZU

BORA TULUNAY

UTKU TEKİN

TAMER TOR

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

İBRAHİM DOĞAN

MEHMET ALİ AKGÜL

T. MÜSTAKİM KONAKLI

 

•·         Görev Dağılımı, 09 Şubat 2006 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : JALE GÜLER

YAZMAN            : ERHAN BALCI

SAYMAN           : ALİ KUZU

ÜYE                  : UTKU TEKİN

ÜYE                  : CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

ÜYE                  : MEHMET ALİ AKGÜL

 

•·         03-04 Şubat 2008 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

MEHMET DOĞAN

YAŞAR TANRIVERDİ

ADNAN ÇETİN

İLYAS KÜÇÜKTOPANA

VOLKAN BULUT

ALİ KUZU

UMUT ERDİL

ABBAS ÖZPERÇİN

İBRAHİM ÖZGÜR NERGİZ

BORA TULUNAY

CAVİT HAFIZOĞLU

HÜSEYİN ULAŞ TEMİZ

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

 

•·         Görev Dağılımı, 11 Şubat 2008 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : YAŞAR TANRIVERDİ

YAZMAN            : İLYAS KÜÇÜKTOPANA

SAYMAN           : ALİ KUZU

ÜYE                  : ABBAS ÖZPERÇİN

ÜYE                  : BORA TULUNAY

ÜYE                  : HÜSEYİN ULAŞ TEMİZ (CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ)

 

•·         16-17 Ocak 2010 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

UMUT ERDİL

YAŞAR TANRIVERDİ

MAHMUT BARIŞ ERBEY

ADNAN ÇETİN

MEHMET DOĞAN

İLYAS KÜÇÜKTOPANA

EYYÜP AYDIN

ALİ KUZU

MEHMET ALİ DEMİRBAŞ

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

İBRAHİM ÖZGÜR NERGİZ

BORA TULUNAY

İBRAHİM DOĞAN

 

•·         Görev Dağılımı, 25 Ocak 2010 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : ADNAN ÇETİN

YAZMAN            : CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

SAYMAN           : ALİ KUZU

ÜYE                  : YAŞAR TANRIVERDİ

ÜYE                  : İLYAS KÜÇÜKTOPANA

ÜYE                  : BORA TULUNAY

 

 

14-15 Ocak 2012 tarihlerinde yapılan Genel Kurul ve Seçimler sonucu;

 

ASIL

YEDEK

HASAN ZENGİN

EYYÜP AYDIN

YAŞAR TANRIVERDİ

CEM KÜÇÜKEKMEKÇİ

FİLİZ MERSİN

BORA TULUNAY

ALİ KUZU

İLKER CEM KÜÇÜK

MEHMET ALİ ÖZKAN

ZİYA IŞIK AKSAN

ADNAN ÇETİN

MAHMUT BARIŞ ERBEY

YÜCEL YALAZ

MEHMET EMİNİ

 

•·         Görev Dağılımı, 23 Ocak 2012 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı;

 

BAŞKAN            : HASAN ZENGİN

2. BAŞKAN        : YAŞAR TANRIVERDİ

YAZMAN            : FİLİZ MERSİN

SAYMAN           : ALİ KUZU

ÜYE                  : MEHMET ALİ ÖZKAN

ÜYE                  : ADNAN ÇETİN

ÜYE                  : YÜCEL YALAZ (EYYÜP AYDIN)

 

Yukarı Çık