SAMSUN ŞUBE TARİHÇESİ

-Şubemizin etkinilik alanları;Samsun,Amasya,Tokat,Sinop,Sivas,Ordu illeri ile Ünye ve Fatsa ilçeleri bulunmaktadır.

-Bölge Temsilciliği geçici Yönetim Kurulu 15.06.1993  tarihinde yapılan oylama sonunda görev dağılımı;

Başkan:Fahri USLU

Yazman:Recai BİLGİN

Sayman:Yaşar KÖMPE

-16 Ocak 1994 tarihinde  1.Olağan Genel Kurul  toplantısı seçim sonrası görev dağılımında değişiklik olmamıştır.

 

-  34. olağan Genel Kurulda yapılan ve TMMOB ca onaylanan tüzük değişikliğine göre ,27.05.1995 tarihinde,Yönetim Kurulu Asıl üye sayısının 5 e çıkması nedeniyle görev dağılımı aşağıdaki gibi yapılmıştır.

Başkan:Fahri USLU

II.Başkan:Recai BİLGİN

Yazman:A.Levent YENTÜR

Sayman:Yaşar KÖMPE

Üye:H.Ömer ÖZER

-14.01.1996  tarihinde 2. olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda görev dağılımı;

Başkan:Fahri USLU

II.Başkan:Recai BİLGİN

Yazman:Bayram KARAİSMAİL

Sayman:Yaşar KÖMPE

Üyeler:H.Ömer ÖZER,Sebahattin BEKTAŞ,Abdullah ALEMDAROĞLU

 

-1996 yılında Samsun Şubesi kurulmuştur.

-24.01.1998  tarihinde III. olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

 

 

 

Başkan:Recai BİLGİN

II.Başkan:Fazlı CANDAŞ

Yazman:Bayram KARAİSMAİL

Sayman:Yaşar KÖMPE

Üyeler:Abdullah ALEMDAROĞLU,Ahmet YAPICI,Halim ERDOĞDU

-...01.2000 tarihinde 4. olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda ,Yönetim Kuruluna seçilen Recai BİLGİN ve Yaşar KÖMPE nin 27.01.2000 tarihli dilekçelerinde istifa etmeleri nedeniyle 1.yedek üye Hakan TOKAÇ ve 2. yedek üye Kemal MEMİŞ göreve başlanılması istenmiştir,buna göre görev dağılımı;

Başkan:Ertuğrul ÇÖL

II.Başkan:Bayram KARAİSMAİL

Yazman:Kemal MEMİŞ

Sayman:Abdullah ALEMDAROĞLU

Üyeler:Faruk İPEK,A.Nevzat KELEŞ,Hakan TOKAÇ

-28.01.2002 tarihinde 5. olağan Genel Kurul toplantısı  sonucunda görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Başkan:Ertuğrul ÇÖL

II.Başkan:Fikret PEKAL

Yazman:Bayram KARAİSMAİL

Sayman:Abdullah ALEMDAROĞLU

Üyeler:Yusuf PİRİ,Hakan TOKAÇ,Lütfi COŞKUN

-Yönetim Kurulu üyesi Yusuf PİRİ 24.01.2003 tarihli istifa dilekçesi ile Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılarak yerine 1.yedek üyesi olan Kemal MEMİŞ göreve başlamıştır.

-15.01.2004 tarihinde 6. olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda görev dağılımı  aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Başkan :Ertuğrul ÇÖL

II.Başkan :Mecit KARAİSMAİL

Sayman :Sait AYDIN

Yazman :Kemal MEMİŞ

Üyeler :Hakan TOKAÇ,A.Nevzat KELEŞ,Yusuf PİRİ

-Yönetim Kurulu Saymanı Sait AYDIN ın 26.07.2004 tarihli istifa dilekçesi kabul edilerek,saymanlığa Hakan TOKAÇ, üyeliğede 1.yedek de olan Ali ÜN göreve getirildi.

 

-04.02.2006 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul Seçimleri sonuçunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Başkan =Ertuğrul  ÇÖL

II.Başkan =Hakan  TOKAÇ

Yazman =Mecit KARAİSMAİL

Sayman =Abdullah  ALEMDAROĞLU

Üyeler =Fikret  PEKAL-Hakkı CANITEZ-Yusuf  PİRİ

__19.06.2006  tarihinde Fikret  PEKAL  Yönetim Kurulu  üyeliğinden  düşürülerek  yerine I. yedek  üyesi  olan  Kemal  MEMİŞ  göreve  çağrılmıştır.10.07.2006  tarihinde  Kemal  MEMİŞ  bu  görevi yerine  getiremiyeceğini beyan  eden dilekçe  ile  istifa  etmiştir.17.07.2006  tarihindeki Yönetim Kurulu üyeliğine  II. yedek üyesi olan  Ersen  GENÇ  göreve  getirimiştir. 

 

-- 09-10/02/2008  tarihinde  yapılan 8. Olağan Genel Kurul sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Başkan =Ertuğrul ÇÖL

II.Başkan =Fatih  AKIN

Yazman           =Mecit  KARAİSMAİL

Sayman           =Abdullah  ALEMDAROĞLU

Üyeler             =Çetin  ÇELİK, Said  AYDIN,  Cafer  DURU

25/05/2009 tarih ve 134 sayılı kararı ile Said AYDIN ve Cafer DURU Yönetim Kurulu üyeliğinden  istifa dilekçeleri kabul edilerek, Yedek 1. sırada olan Baki SOMUNCU ve Yedek 2.sırada olan Aydın KÖSE Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmiştir.

----06-07/02/2010  tarihinde  yapılan 9. Olağan Genel Kurul  sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Başkan         =Ertuğrul  ÇÖL

II.Başkan      =Faruk  DÖNMEZ

Yazman          =Aytül  DURUKAN

Sayman          =Ersen  GENÇ

Üyeler             =Fatih  AKIN, Fatih Doğa ÜNAL, Ali  ÜN

 

14-15 OCAK 2012 tarihinde yapılan 10. Olağan Genel Kurul sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır

 Yönetim Kurulu Asil Üyeler; 

Başkan =Ertuğrul ÇÖL

II. Başkan =Ali ÜN

Şube Sekreteri =Aytül DURUKAN

Şube Saymanı =Fatih Doğa ÜNAL

Üyeler =Erdem Emin MARAŞ, Özlem GÜR, Ersen GENÇ

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Selin ÇÖL YAKAR, Emre HİÇSÖNMEZ, Nihat SAMSUN, Murat ÜN, Nazır GÜL, Ayhan YAKAR, Kazım AVCI

 

11-12 OCAK 2014 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurul sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

 Yönetim Kurulu Asil Üyeler; 

Başkan =Mustafa AKKUL

II. Başkan =Emre HİÇSÖNMEZ

Şube Sekreteri =Ersen GENÇ

Şube Saymanı =Hakan BURSA

Üyeler =Mustafa TOK, Hanefi Murat KELEŞOĞLU, Ali ÜN

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Cafer DURU, Yasin TURGUT, Hasan DEMİR, Suat PINAR, Elif YAMİÇ, Elif EZBER, Selin ÇÖL YAKAR

 Not: Şube Başkanı Mustafa AKKUL‘un Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürlüğüne atanmasından dolayı 30.06.2015 tarihinde istifa dilekçesine istinaden Yönetim Kurulu  üyeliğinden  düşürülerek  yerine I. yedek  üye  olan  Cafer DURU davet edilmiştir.  Cafer DURU katılamayacağını beyan etmiştir ve yerine  2. yedek üye  Yasin TURGUT göreve getirilmiştir. Tekrar yapılan gizli oylama sonucunda görev dağılımı aşağıdaki gibi oluşmuştur.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler; 

 Başkan =Hakan BURSA

II. Başkan =Emre HİÇSÖNMEZ

Şube Sekreteri =Ersen GENÇ

Şube Saymanı =Yasin TURGUT

Üyeler =Mustafa TOK, Hanefi Murat KELEŞOĞLU, Ali ÜN

 

 16-17 OCAK 2016 tarihinde  yapılan 12. Olağan Genel Kurul  sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Yönetim Kurulu asil üyeler; 

Başkan =Aziz ŞİŞMAN

II. Başkan =Hakan BURSA

Şube Sekreteri =Emre HİÇSÖNMEZ

Şube Saymanı = Yasin TURGUT

Üyeler = Banu YILMAZ AYGÜL, Mehmet Ali TOSUN, Ertuğrul ÇÖL

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Hasan DEMİR, İbrahim ÖZDEMİR, Büşra YURT, İrfan BOZAN, Merve KELEŞ, Nihat SAMSUN, Cem BÜLBÜL

 

 20-21 OCAK 2018 tarihinde  yapılan 13. Olağan Genel Kurul  sonucunda oluşan görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır.

Yönetim Kurulu asil üyeler; 

Başkan =Aziz ŞİŞMAN

II. Başkan =Hakan BURSA

Şube Sekreteri =Emre HİÇSÖNMEZ

Şube Saymanı = Yasin TURGUT

Üyeler = Banu YILMAZ AYGÜL, Mehmet Ali TOSUN, İbrahim ÖZDEMİR 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Hasan KOCABAŞ, Merve KELEŞ, Ayten KARAGÜZEL, Süleyman BİLGİN, Tuba DURAN, Muhammet Akif AKÇAY, Servet KIPIRTI  

Yukarı Çık