Genişletilmiş Bildiri Özeti Son Gönderme Tarihi: 5 Mart Pazar 2017

  Bildiri değerlendirme sonuçlarının ilanı: 1 Nisan 2017

   Ödüllü poster yarışması için son başvuru tarihi: 9 Nisan 2017

  Ödüllü Fotograf yarışması için son başvuru tarihi: 23 Nisan 2017 

 

  Kurultay Tarihi: 3 - 6 Mayıs 2017

 

 

  ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

 


  • Genişletilmiş bildiri özetini gönderecek olan sorumlu yazarın kurultay web sayfasında yer alan "Bildiri Kayıt Sistemi"ne gerekli tüm bilgileri eksiksiz ve hatasız girerek kayıt olması, ardından ilgili bildiri yazım kurallarına uygun olarak hazırladığı genişletilmiş bildiri özetini, word dosya formatında sisteme online olarak yüklemesi gerekmektedir.


  • "Bildiri Kayıt Sistemi" 05 Mart 2017 tarihine kadar açık olup, bu tarihten sonra sistem otomatik olarak kapanacaktır.


  • Kurultay Bilim Kurulu tarafından değerlendirilen genişletilmiş bildiri özetlerinden kabul edilenleri "Sözlü Sunum" veya "Poster Sunum" olarak sınıflandırılacaktır.


  • Bildiri gönderen yazar/yazarlardan ayrıca bildiri tam metinleri istenmeyecektir. Kurultay bildiriler kitabında (sayısal olarak) bildirilerin genişletilmiş özetleri yer alacaktır.


  • Yazım kurallarına uygun genişletilmiş bildiri özetleri 1000-1500 kelime aralığında olup, 6 (altı) sayfayı geçmemelidir. (Şekiller, Tablolar ve Kaynaklar dahil olarak)


  • Genişletilmiş bildiri özetleri Türkçe Özet, İngilizce Özet, Yöntem (Ana, ara ve alt başlıklar içerecek şekilde), Sonuç ve Öneriler, Kaynaklar bölümlerinden oluşturulmalıdır. 

 

  • Sözlü sunum olarak kabul edilen ve kurultayda sunulan bildirilerden ilgili bilim/hakem kurulu tarafından seçilenleri ulusal hakemli dergide basılarak yayınlanacaktır. Seçili bildirilerin ulusal hakemli dergide yayınlanabilmesi için yazar/yazarlardan ilgili derginin yazım formatına uygun bildiri tam metinleri ayrıca istenecektir.


Yukarı Çık