ÖDÜLLÜ FOTOGRAF YARIŞMASI

16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı kasamında, Oda üyeleri ve öğrencilerin katılabileceği, "Mekansal Duyarlılık" konulu ödüllü fotograf  yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya gönderilen tüm eserler, seçici kurul tarafından bir ön elemeden geçirildikten sonra 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı esnasında kongre alanında sergilenecek, dereceye giren eser sahiplerine ödül verilecek, ayrıca kurulun belirleyeceği eserlere mansiyon ödülleri verilecektir.

Sonuçların açıklanması ve yarışmada dereceye giren katılımcılara ödüllerinin takdimi 6 Mayıs 2017 tarihinde Kurultay Kapanış Oturumu‘nda gerçekleştirilecektir. Yarışmaya gönderilen fotograf ların her türlü yayın ve kullanım hakkı HKMO‘ya devredilmiş sayılacaktır. 

Konu : Mekansal Duyarlılık

Son başvuru tarihi: 23.04.2017 Pazar

Başvuru Adresi: fotograf@hkmo.org.tr

Genel Katılım Koşulları:

1.     Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel etik kurallarına uygun olmalıdır.

2.     Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş ve bu eserlerin HKMO yayın organlarında yayınlanması hakkını devretmiş sayılacaklardır.

3.     Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce herhangi bir yarışmada derece almamış olması gerekmektedir.

4.     HKMO ve 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı Yürütme Kurulu yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmeyecektir.

5.     Esere konu olan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin ve benzeri taleplerde sorumluluk, fotograf ı çeken ve/veya fotograf ı yarışmaya gönderene aittir. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda HKMO ve 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı Yürütme Kurulu sorumlu değildir.

6.     Genel kurallara uymadığı daha sonra belirlenen, fakat değerlendirmeye alınmış ve ödül kazanmış olan eserlerin derece ve ödülleri geçersiz sayılacaktır. Bu gibi durumlarda kazanılan ödüllerin iadesi zorunludur.

7.     Yarışmaya katılım: Adaylar eserlerini sayısal formatta, dosya adını; Ad, Soyad ve eser no şeklinde düzenleyerek (Örnek: huseyin_arkan_01) fotograf@hkmo.org.tr adresine göndereceklerdir. Mailin gövde metninde katılımcının Ad, Soyad, Sicil No ve İletişim Bilgilerini belirtilmesi gerekmektedir.

8.     Yarışmaya katılacak eserlerin dosya boyutları en fazla 20 MB olmalı, çözünürlükleri ve radyometrik kalitesi yüksek olmalı, 35x50 CM ebatlarında baskıya uygun olmalıdır.

9.     Başvuru sahipleri yarışmaya en fazla 3 eser ile katılabilirler.

Ödüller:

1. lik Ödülü: 1500 TL değerinde, fotograf  ekipmanı hediye çeki

2. lük  Ödülü: GoPro Hero Aksiyon Kamerası

3. lik Ödülü: Tablet PC

Ayrıca, seçici kurul tarafından belirlenecek özel eserlere mansiyon ödülleri verilecektir. 

(313 KB)

Yukarı Çık