SİVAS`TA "KENTSEL DÖNÜŞÜM FARKINDALIĞI" PANELİ DÜZENLENDİ...

Sivas Belediyesi, Harita Kadastro Mühendisleri Odası, Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü`nün ortaklaşa düzenlediği "Kentsel Dönüşüm Farkındalığı" paneli Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi, Harita Kadastro Mühendisleri Odası, Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü‘nün ortaklaşa düzenlediği "Kentsel Dönüşüm Farkındalığı" paneli Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Panelde konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık kentlerdeki değişimin iyi yapılmasını ve kentlerin tarihsel ve kültürel kimliklerinin unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Panel başkanlığını Prof.Dr Enver Ülger‘in yaptığı panelde ilk olarak Sivas Belediye Başkan Yardımcısı ve Harita Mühendisi Mehmet Muaz Uzun bir sunum gerçekleştirdi. Uzun sunumunda; Sivas‘ta gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve "Turkuaz Projesi" hakkında bilgiler vererek, neden kentsel dönüşüm yapıyoruz, kentsel dönüşümün amaçları, kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntılar, kentsel dönüşümün yasal dayanakları gibi çeşitli konulara değindi.

Panelde daha sonra Prof. Dr Tahsin Yomralıoğlu "Coğrafi Bilgi Sistemleri" konulu bir sunum gerçekleştirirken kentsel dönüşümdeki önemine değindi.

Panele, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Harita Kadastro Mühendisleri Odası Sivas Temsilcisi Yrd.Osman Özbilüm,HKMO Sivas Yönetim kurulu üyelerinden Sinan GÖĞSU ve Ö.Kemal Hastaoğlu, Geomatik Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Poyraz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 


Yukarı Çık