DUYURU

KAMUOYUMUZA DUYURU

02 Nisan 2013 tarihinde "Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Çalışanları" adıyla Basına ve Kamuoyuna bir duyuru yapılmıştır. Her biri Odamız üyesi olan Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinden bazılarının kurmuş oldukları dernek vasıtasıyla, daha önce pek çok kez Harita ve Kadastro Mühendisleri Odamızı hedef alan, karalama, tehdit ve hakaret içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalarını, bu kez  "Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Çalışanları" adıyla sürdürdüğü anlaşılmaktadır.

Kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olan Odamızı hedef alan, gerçeği yansıtmayan, hukuk ve demokratik normlar bakımından ciddiye alınması mümkün olmayan söz konusu basın duyurusunda kullanılan "saldırgan üslup" nedeniyle, değerli kamuoyumuzu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

•-         Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘nün resmi web sayfasından 28.03.2013 tarihinde duyurulan "Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürolarının faaliyetlerinin 29.03.2013 tarihi mesai bitimi itibariyle durdurulması"nın gerekçesi, Odamızın kararı değil yargı kararlarıdır.

•-         Kamu kurumu niteliğinde olan bir meslek Odasından, kesinleşen yargı kararlarının uygulanmaması yönünde görüş vermesi beklenmemelidir.

•-         Sürecin sorumlusu olarak Odamızın gösterilmesi kasıtlıdır.

Lisanslı Harita Kadastro Mühendisi üyelerimizin mağduriyetlerinden kaynaklandığını düşünsek bile, asla hoş göremeyeceğimiz bir bakış açısının ürünü olan basın bildirisindeki Odamızı hedef alan asılsız ve mesnetsiz sözler, her yönüyle şeffaf, üyelerinin katılımı ve denetimine açık olan Odamızı karalama ve hedef göstermeden başka bir anlam taşımamaktadır.

Bu tutumun sürdürülmesi önümüzdeki sürece de katkı sağlamayacaktır.

Kamuoyumuza saygı ile duyuruyoruz.

 

HARİTA ve KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

Yukarı Çık