GENÇ HARİTACILAR GÜNLERİ KAYSERİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE BAŞLADI

 

Odamızın sürekli etkinliklerinden Genç Haritacılar Günleri 7 Mayıs 2015 Perşembe günü Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde Kayseri`de başladı. 

19 Üniversitede harita/geomatik/jeodezi mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören 300 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte müzik dinletisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmalarında sırasıyla HKMO Öğrenci Birliği Başkanı Özgür Yanıt Kaya, HKMO Kayseri Temsilcisi Taylan Öztürk, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alçı, Talas Belediye Başkanı Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, Genel Başkanımız Ertuğrul Candaş ile Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Hasan Yetim söz alarak etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. Başarılı ve keyifli bir etkinlik olması konusunda temennilerini ilettiler.

Odamız Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Dr. Orhan Ercan`ın gerçekleştirdiği FIG 2018 sunumunda İstanbul`da gerçekleştirilecek olan FIG2018 Genel Kurulu ve Kongresi süreci ve ülkemizde gerçekleştirilecek olmasının önemi katılımcılarla paylaşıldı.

Öğrenci sunumları ve atölye çalışmalarının da yer alacağı etkinlik üç gün sürecektir.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MAYIS 2015

 Etkinlik resimlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ 


Yukarı Çık