GENÇ HARİTACILAR GÜNLERİ 7-9 MAYIS 2015 TARİHLERİNDE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE KAYSERİ`DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Odamızın sürekli etkinliklerinden Genç Haritacılar Günleri 19 Üniversitede harita/geomatik/jeodezi mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören 300 öğrencinin katılımıyla 7-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde Kayseri`de coşkuyla gerçekleştirildi.

 

7 Mayıs Perşembe günü müzik dinletisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından gerçekleştirilen açılış konuşmalarında sırasıyla HKMO Öğrenci Birliği Başkanı Özgür Yanıt Kaya, HKMO Kayseri Temsilcisi Taylan Öztürk, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alçı, Talas Belediye Başkanı Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, Genel Başkanımız Ertuğrul Candaş ile Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Hasan Yetim söz alarak etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. Başarılı ve keyifli bir etkinlik olması konusunda temennilerini ilettiler.

Odamız Dış ilişkiler Komisyonu Başkanı Dr. Orhan Ercan tarafından yapılan FIG 2018 sunumunda İstanbul`da gerçekleştirilecek olan FIG2018 Genel Kurulu ve Kongresi süreci ve bu etkinliğin ülkemizde gerçekleştirilecek olmasının önemi katılımcılarla paylaşıldı.

Üniversite sunumları bölümünde ise oturum yöneticiliğini Yıldız Teknik Üniversitesi‘nden Can Boz‘un üstlendiği oturumda Kayseri Erciyes Üniversitesi‘nce Küçük Üreticiler İçin Bir Umut Kooperatiflerşme, Afyon Kocatepe Üniversitesi‘nce Türkiye de İş Sağlığı ve Güvenliği  ve Hacettepe Üniversitesi‘nce Psikolojik Terör: Mobbing sunumları ve Oturum Yöneticiliğini Bülent Ecevit Üniversitesi‘nden Anıl Sağdıç‘ın üstlendiği oturumda Karadeniz Teknik Üniversitesi‘nce Taşeronluk, Erciyes Üniversitesi‘nce Harita Mühendisliği Öğrenci Sorunları, Karadeniz Teknik Üniversitesi‘nce Mühendisliğin Gerçek Yüzü sunumları gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi‘nin Kısa Film Atölyelerinin sunumu,  Avrasya Üniversitesi‘nin Sokak Röportajları gösterimi ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi‘nin Şiir Atölyelerinin sunumundan sonra tulum eşliğinde horon oynandı. Ardından düzenlenen akşam yemeği sonrasında birinci gün böylece tamamlanmış oldu.

8 Mayıs Cuma günü ise oturum yöneticiliğini Afyon Kocatepe Üniversitesi‘nden Özgür Yanıt Kaya‘nın üstlendiği üniversite sunumlarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi‘nce Kuzuların Sessizliği – Siyanür, Bülent Ecevit Üniversitesi‘nce Nükleer Santraller ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi‘nce Yenilenebilir Enerji sunumları gerçekleştirildi.

Kısa bir aranın hemen ardından yöneticiliğini Odamız Genel Saymanı Ayhan Erdoğan‘ın üstlendiği Mezun Olduk Ya Sonra konulu panel, Eski Kayseri Bölge Temsilcimiz Mustafa Yıldız, Genç Harita Mühendisleri Komisyonu üyesi Özge Karaman, Genç Harita Mühendisleri Komisyonu Başkanı Ali İpek ve Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Oğuzhan Erdoğdu‘nun katılımlarıyla başarıyla tamamlandı.

Değerlendirme ve sonuç bildirgesinin ardından Konya Selçuk Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi‘nin Tiyatro Atölyeleri, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi‘nin Fotoğraf Atölyesi sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların tamamlanmasıyla birlikte kampüs içerisinde halat çekme yarışı, sandalye kapma oyunu, çuval yarışı ve kaşıkta yumurta taşıma yarışı yapılarak eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşandı.

Aynı günün akşamında gerçekleştirilen gala yemeği sonrasında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Halk Oyunları Atölyesi, hazırladığı oyunu sergiledi. Tüm salonun alkışlarla ve coşkuyla izlediği oyun sonrasında herkes sahnedeki yerini aldı ve çeşitli yörelerin müzikleriyle eğlenildi. Gecede Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi‘nin Müzik Atölyesi de sergilediği performans ile salondakilere keyifli bir müzik ziyafeti sundu.

9 Mayıs Cumartesi günü ise olumsuz hava koşullarına rağmen gerçekleştirilen piknikle etkinlik sona erdi ve tüm katılımcılar bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere vedalaşarak üniversitelerinin bulunduğu illere doğru yola çıktı.

Genç Haritacılar Günleri etkinliğinin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı Kayseri temsilciliğimizdeki sevgili arkadaşlara, temsilciliğimiz çalışanlarına, GHG Yürütme Kurulu`na, HKMO Öğrenci Birliği`ne bir kez daha sevgilerimizi iletiyor, kutluyor ve teşekkür ediyoruz. Başarılı bir etkinliğin mutluluğunu ve keyfini tüm üyelerimizle paylaşıyoruz.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MAYIS 2015

 Etkinlik resimlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ... 


Yukarı Çık