16. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI HARİTA/GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ POSTER YARIŞMASI

3-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecek 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı kapsamında ülkemizdeki Harita/ Geomatik Mühendisliği Bölümleri lisans öğrencilerine yönelik ödüllü poster yarışması düzenlenecektir.

Lisans öğrencilerinin bitirme çalışması, proje, ödev vb. kapsamda gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalarını kurultay web sayfasında ve aşağıda yer alan poster hazırlama kurallarına uygun şekilde, yüksek çözünürlüklü olarak jpeg, tiff veya pdf formatında hazırlayarak, en geç 9 Nisan 2017 tarihine kadar kurultay16ogrenci@hkmo.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Poster yarışmasına katılan tüm lisans öğrencilerinin hazırladıkları posterler Kurultay süresince sergilenecektir. Yarışma bilim kurulu tarafından değerlendirilerek dereceye giren ilk üç poster için ödüller Kurultay Öğrenci Oturumunda takdim edilecektir.

 

16.THBTK POSTER HAZIRLAMA KURALLARI


Hazırlanan posterler gereksiz detaylardan uzak, çalışmanın önemli noktalarını iyi ifade edebilen ve ilgili katılımcıları kolayca etkileyebilen nitelikte olmalıdır.

Posterler 80cm x 100cm boyutlarında olmalıdır (Düşey - Portrait). Poster başlığı büyük harflerle yazılmalı ve yaklaşık 25mm (71pnt) yüksekliğinde olmalıdır. Başlığın altında ise yazarlar ve kurum bilgileri yer almalıdır. Poster, metin dışında, çözünürlükleri göz önünde tutularak şekiller, grafikler, yönlendirme okları ve tablolar içerebilir. Poster metni içerisinde kullanılabilecek en küçük yazı boyu 9mm (25pnt) olarak belirlenmiştir. Arial veya Sans-serif fontları okuma kolaylığı açısından tercih edilebilir.

Poster oturumu paralel oturumlardan ayrı bir oturum olarak planlandığından, posterlere ilişkin herhangi bir kısa sunum yapılmayacaktır. Poster hazırlama sürecinde tasarım, çizim, bilgisayar, çizici vb. gibi teknik yardım sağlanmayacaktır. Yazarların posterleri verilen ebat ve ölçülere uygun halde hazırlayarak taranmış kopyalarını göndermeleri gerekmektedir. Posterlerin baskısı odamız tarafından yapılacak, kurultay yürütme kurulunun belirleyeceği yerleşim planına göre asılacak ve Kurultayın başladığı günden son güne kadar asılı kalacaktır. 


Yukarı Çık