MAKAMINDA KATLEDİLEN CEMİL CANDAŞ’IN DAVASININ İLK DURUŞMASI BAŞLIYOR…

18 Temmuz 2016`da makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş cinayetinin ilk duruşması, 15 Mart Çarşamba günü saat 10.00`da Çağlayan Adliyesi 12. Ağır Ceza Mahkemesi`nde gerçekleşecektir.

Cinayetin ardından 6 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede:

  • Tetiği çeken Şenol Şahin‘in TCK 82/1 maddesinde yer alan "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi,

  • Tutuklu sanıklardan Mithat Yılmaz‘ın cinayeti azmettirme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanması,

  • Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan diğer şüpheliler Engin Gölve, Hacı Avcı, Metin Şentürk ve Bilal Yaman‘ın ise "Kasten öldürmeye yardım etme" suçundan cezalandırılmaları istendi.

Temiz belediyecilik uğruna talana ve yolsuzluğa karşı her zaman onurlu duruşunu koruyan Harita ve Kadastro Mühendisi Cemil Candaş`ın davası, sadece Şişli Belediyesi`nin ve üyesi olduğu Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası`nın değil, aynı zamanda temiz toplum isteyen herkesin peşini bırakmaması gereken bir davadır.

Ailesi, Şişli Belediyesi çalışanları, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, TMMOB-İl Koordinasyon Kurulu, KESK ve DİSK bileşeni sendikalar başta olmak üzere, kendisinin tüm sevenleri ve basınımızın değerli katkılarıyla, bir kez daha bu davanın takipçisi olacağımızı belirterek, 15 Mart çarşamba günü aşağıdaki programa uygun olarak etkinlik düzenleneceğini bilgilerinize sunarız.

Etkinlik Programı (15 Mart 2017):
Şişli Belediyesi önünde toplanma (09:00)
Basın Açıklaması (09:15)
Çağlayan-İstanbul Adalet Sarayı`na gidiş (9:30)
Şişli Belediyesi Başkanı Hayri İnönü`nün ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ertuğrul Candaş`ın basın açıklamaları

TMMOB
HARİTA ve KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
MART 2017


Yukarı Çık