16. TÜRKİYE HARİTA BİLİMSEL VE TEKNİK KURULTAYI`NA KATILDIK

 Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı "Mekânsal Duyarlılık" temasıyla, 3-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara Hacettepe Üniversitesi - Beytepe Kongre Merkezinde tamamlandı. Şubemiz adına, Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayına şube yönetim kurulumuzdan şube başkanımız Doç. Dr. Aziz ŞİŞMAN, Şube Saymanı Yasin TURGUT katılmıştır.

Teknik Kurultay`ın ilk gününde, açılış konuşmalarından sonra "Geoinformasyon Teknolojileri ve Yazılım Fuarı" açılışı yapıldı. Fuar salonunda özel sektör ve kamu kurumlarının yüksek katılımı görüldü ve firmalar ve kurumlar son teknolojik ürünlerini, hizmetlerini ve çalışmalarını katılımcılarla paylaştılar.

Kurultayda, Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik`in yürütücülüğünde, "Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümleri Lisans Öğrencileri Poster Bildiri Yarışmasının Ödül Töreni" gerçekleştirildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Şube Başkanımız Doç. Dr. Aziz ŞİŞMAN`ın danışmanlığını yürüttüğü "Tramvay Durakları, Sağlık Ocakları, İlkokul ve Ortaokulların Yaya Erişim Olanaklarının Servis Alan Analizi İle İrdelenmesi; Atakum Örneği" başlıklı poster dereceye girerek ödül almıştır.

 


Yukarı Çık