HKMO 16. YAZ EĞİTİM KAMPI BAŞLADI

Odamızın sürekli etkinliklerinden, sekretaryası İzmir Şubemizce yürütülen Yaz Eğitim Kampının on altıncısı, "Değerler" temasıyla 5 Eylül 2017 Salı günü İzmir Seferihisar`da TEOS Ormancı Tatil Köyü`nde başladı.

"Değerler" temasıyla birçok mesleki ve toplumsal konuların işleneceği, birçok sanatçı, yazar, akademisyen, meslektaş ve 100 öğrenci katılımcının yer aldığı 16. Yaz Eğitim Kampı Seferihisar`da başladı. Kampın birinci gününde, katılımcıların kayıtları ve kamp alanına yerleşim sonrası açılış gerçekleştirildi.

Açılışta, sırasıyla HKMO İzmir Şube Başkanı Kubilay Yıldırım konuşmasında; geçmiş kamplar, yaz eğitim kamplarının önemi, FIG 2018 İstanbul süreci ve mesleğimizin önemi, HKMO Genel Başkanı Ertuğrul Candaş konuşmasında; Mesleğimizin ve oda örgütlülüğünün önemi, öğrencilerin odayı benimsemelerinin gerekliliği, Cemil CANDAŞ cinayeti ve toplumcu mühendislik, HKMO Öğrenci Birliği Başkanı Furkan Ceylan konuşmasında HKMO öğrenci örgütlülüğü üzerine birer konuşma gerçekleştirdi.

Akşam yemeği sonrasında, bugüne kadar gerçekleştirilen yaz eğitim kamplarından görüntülerin ve yaz eğitim kamplarının tarihsel gelişim sürecinin yer aldığı jenerik filmi gösterimi yapıldı. Kamp yürütme kurulu tarafından kampta uyulması gereken kurallar açıklandıktan sonra, "Şiir", "Tiyatro", "Kısa Film", "Resim ve Karikatür", "Müzik", "Dans", "Toplumcu Mühendislik", "Fotoğraf" ve "Yüzme" başlıklarından oluşan atölyelere katılım listeleri ve atölye yürütücüsü öğrencilerin isimleri belirlendi. Sonrasında, Kamp ateşinin yakılmasıyla birinci gün tamamlandı.

Kampın 2. Günü sabah sporuyla başladı. Kahvaltının ardından Yrd. Doç. Dr. Eylem Gökçe Türk`ün konuşmacılığında, birey ve toplum psikolojisi ve insan ilişkilerinin ele alındığı "İnsan Olmak" adlı oturum gerçekleştirildi.

Öğleden sonraki oturumda Prof. Dr. Tevfik AYAN ile "Kültür Kuramı Açısından Haritacılık" adlı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi sonrası Oryantiring yarışması gerçekleştirildi. Akşam yemeği sonrası, atölye çalışmalarıyla kamp devam etti.

"Değerler" temasının işlendiği yaz eğitim kampı, mesleki ve toplumsal konuları ele alan birçok panel, söyleşi, forum, mesleki uygulamalar, yarışmalar, turnuvalar, kültür gezileri ve tüm bunların yanında atölye çalışmaları ile devam etmektedir.


TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
EYLÜL 2017

Yukarı Çık