TMMOB ULUSLARARASI COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ KONGRESİ 2017 DEVAM EDİYOR

TMMOB Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi 15 Kasım 2017 Çarşamba günü Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Prof.Dr.Mithat Özsan Kongre Salonu‘nda başladı. 4 gün sürecek olan Kongremiz 18 Kasım Cumartesi günü kapanış oturumu ile sona erecektir.

Kongremizin açılışında sırasıyla, Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Çetin Cömert, HKMO Adana Şube Başkanı Yaşar Tanrıverdi, Harita ve Kadastro Mühendisleri  Odası Genel Başkanı Ertuğrul Candaş, FIG Başkanı Chryssy Potsiou, TMMOB Başkanı Emin Koramaz ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Dairesi Başkanı Dr. Akın Kısa CBS‘ye ve gündeme dair konuşmalar yaparak Kongrenin başarılı geçmesi dileklerini paylaştılar.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış sonrasında, 13 firmanın ve  kurum-kuruluş stantlarının yer aldığı "Coğrafi Bilgi Teknolojileri Yazılım Fuarı" alanının açılışı yapıldı.

Kongremizin ilk günü FIG 2. başkanı Dr. Orhan Ercan moderatörlüğünde, FIG Başkanı Chryssy Potsiou ve James Kavanagh`ın katılımıyla " Dünyada Mekansal Uygulamalar ve CBS" paneli, ardından  Ertuğrul Candaş`ın moderatörlüğünde, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden Dr. Hasan Şanlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden Ümit Yıldız, Yıldız Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Volkan Çağdaş`ın katılımıyla gerçekleştirilen "Taşınmaz Değerleme ve CBS" paneli büyük bir ilgiyle izlendi. 

Kongremiz 9 teknik oturum, 5 panel ve 2 poster oturumu ile tamamlanacaktır.

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
KASIM 2017

 


Yukarı Çık