ŞUBEMİZİN 13. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubemizin 13. Olağan Genel Kurulu 3 Şubat 2018 tarihinde Şube hizmet binamızda; HKMO 2. Başkanı Turğay ERKAN, Genel Merkez seçim gözlemcisi Muhyettin ZUĞURLU, Şubemize bağlı temsilciliklerimiz ve üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Kurulumuzun başlangıcında salondan yapılan öneriler doğrultusunda, Selâhattin ELÇİ Divan Başkanlığına, İsmail TAŞKESEN Divan Başkan yardımcılığına, Yusuf TANIŞ ve Baran ÖZKESKİN Divan Yazmanlığına oy birliği ile seçilmişlerdir.

Divan Başkanı Selâhattin ELÇİ tarafından Genel Kurul işleyişine, saygı duruşunda bulunularak başlandı. 

Genel Kurulun açılışında ilk olarak, 12.Dönem Şube Yönetim Kurulu Başkanı Can Deniz AKDEMİR ve HKMO Genel Merkez 2. Başkanı Turğay ERKAN birer konuşma yaptılar. 

Şube Başkanı Can Deniz AKDEMİR konuşmasında 12. Dönem Yönetim Kurulu olarak yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgilendirme yapmış ve Ülke gündemine dair değerlendirmeler yaparak konuşmasını tamamlamıştır.

HKMO Genel Merkez 2. Başkanı Turğay ERKAN ise Genel Merkez Yönetimi adına söz alarak, Ülke gündeminde yaşanan olaylar ile Mesleğimize-Meslektaşlarımıza etkisi hakkında  bir konuşma yapmıştır.

Açılış konuşmalarının akabinde, Şube Sekreteri Mehmet AKBABA tarafından 12. Dönem Şube Çalışma Raporu ve Mali Bütçe Raporu sunuldu. 12. Dönem Çalışma Raporuna ilişkin yapılan görüşmelerin ardından, Mali Durum ve Çalışma Raporu Genel Kurulun onayına sunularak oy birliğiyle kabul edildi.

Genel Kurulumuzun dilek ve temenniler bölümünde Üyelerimiz söz alarak, 12. Dönem de yapılan çalışmalar hakkında görüş bildirmiş ve 13. Dönem de seçilecek meslektaşlarımıza başarılar dilemiştir.

Divana ulaşan 13. Dönem Yönetim Kurulu asil ve yedek adaylarının duyurusu yapıldı ve Oda Genel Kurul Delege adayları belirlendi.

Şubemizin 13. Olağan Genel Kurul Seçimleri 4 Şubat 2018 Pazar günü, HKMO Diyarbakır Şube hizmet binasında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seçim sonucunda "Çağdaş, Yurtsever ve Demokrat Harita Mühendisleri" seçimi kazandı. 

HKMO Diyarbakır Şubesi 13. Dönem Şube Yönetim Kurulu üyelikleri aşağıdaki gibi şekillenmiştir.

ŞUBE YÖNETİM KURULU ASIL LİSTESİ

Helin İPEK

Can Deniz AKDEMİR

Faruk KENT

Ramazan AKKOÇ

Berçim AYTEK

Ahmet DÖNMEZ

Sidar BAYGELDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

Mesut KARAKOYUN

Cihan İPEK

Berat SARI

Süleyman Nazif AKGÖNÜL

Mehmet Cahit SANCAR

Mehmet KAYA

Ramazan KORKMAZYukarı Çık