ŞUBEMİZ 25.GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ YAPILDI.

Şubemizin 25. Olağan Genel Kurulu 10 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü İTÜ Sosyal Vakfı tesislerinde yapıldı.

Şubemizin 25. Olağan Genel Kurulu 10 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü İTÜ Sosyal Vakfı tesislerinde yapıldı.

Şube Başkanımız Alişan Çalçalı`nın açılış konuşmasından sonra verilen Divan Önergeleri ile Divan Başkanlığına Celal Beşiktepe, Divan Başkan Yardımcılığına Selahattin Avşar, Divan Üyeliklerine Sündüz Gebedek Volkan ve Gamze Bakırcı seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurulda HKMO 2.Başkanı Turğay Erkan da bir konuşma yaptı. Turğay Erkan`ın konuşmasından sonra Prof.Dr. Ahmet Aksoy, 11 sicil nolu üyemiz Bahadır Anafarta, HKMO Ankara Şube Başkanı Hüseyin Arkan ve HKMO Diyarbakır Şube Başkanı Can Deniz Akdemir birer konuşma yaparak Genel Kurul katılımcılarını selamladı. Şube Sekreterimiz Hasan Yalçın Arıpınar`ın Çalışma Raporu ve Mali Raporu sunmasının ardından yapılan oylama ile Şube Yönetim Kurulumuzun çalışmaları ibra edildi.

Çalışma Raporu ve Mali Rapordan sonda Halil Sayın, Merve Özyaşar, Uğur Girişken, Melih Şükrü Aysezen söz alarak konuşma yaptılar. 25.Dönem Seçimlerinde aday olanların Divan Kuruluna başvurularının alınarak oylanmasından sonra Genel Kurulumuz sona erdi.

Şube Genel Kurulumuzun tamamlanmasından sonra 11 Şubat 2018 tarihinde Şişli Kervansaray Anadolu Mesleki Teknik Lisesinde şube seçimleri gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu şube seçimlerimizin sonunda turuncu liste ile seçime giren Birlikte Değişim Grubu 535 oy, mavi liste ile seçime giren Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri 808 oy almıştır.

Başta Genel Kurulumuzu başarı ile yürüten Divan Kurulu Üyelerimiz Sayın Celal Beşiktepe, Sayın Selahattin Avşar, Sayın Sündüz Gebedek Volkan, Sayın Gamze Bakırcı`ya, Oda Gözlemcimiz Hüseyin İlgü‘ye, Genel Merkez Yönetim Kurulumuza, Ankara ve Diyarbakır Şube Başkanlarımıza, Genel Kurul ve Seçimlerimizde büyük çaba gösteren Şube emekçilerimize, Oda standında çalışmalara yardımcı olan Öğrenci Üyelerimize, İTÜ Sosyal Vakfı çalışanlarına, demokratik bir seçim çalışması yürüten Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri ve Birlikte Değişim Gurubu adaylarına ve çalışanlarına, Genel Kurulumuza ve Seçimlere katılan üyelerimize teşekkür ederiz.


Yukarı Çık