FIG 2018 BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ ÜNİVERSİTE AYAĞINA YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TOPLANTILARI İLE DEVAM EDİLMİŞTİR

 Sektörümüze yapacağı pozitif katkıları modelleyebilmek ve maksimum faydayı sağlayabilmek amacıyla Odamız koordinasyonunda; kamu kurumlarımız, üniversitelerimiz ve özel sektörümüz ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız FIG2018 İstanbul Kongresi ile ilgili bilgilendirme toplantılarının üniversite ayağına 11 Kasım 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi ve 12 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi toplantılarıyla devam edilmiştir.

11 Kasım 2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesinde yapılan toplantı FIG 2 inci Komisyon Temsilcimiz ve Harita Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Fatma Gül BATUK koordinasyonunda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Bölüm öğretim üyeleri ve öğrenciler katılmıştır.

12 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesinde yapılan toplantı ise FIG2018 Ulusal Danışma Kurulu üyemiz ve Geomatik Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Doğan UÇAR koordinasyonunda İnşaat Fakültesi Dekan Yardımcısı meslektaşımız Yrd. Doç. Dr. Serdar BİLGİ, Uluslararası Kartoğrafya Birliği (ICA) temsilcimiz ve Ulusal Danışma Kurulu üyemiz Prof. Dr. Necla ULUĞTEKİN, Bölüm öğretim üyeleri, Jeodezi ve Fotogrametri Öğrenci Kulübü temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Her iki üniversitede yapılan sunumlar FIG2018 Kongre Direktörümüz Dr. Orhan ERCAN tarafından gerçekleştirilmiş, sunumlarda FIG tanıtılmış, FIG 2018 sürecinde yapılan çalışmalar özetlenmiş, sektörel bir analiz yapılmış ve öğretim üyeleri ve öğrencilerden beklentilerimiz ortaya konmuş, soru ve cevaplar ile konferanslar tamamlanmıştır.

Toplantılara Odamız adına FIG2018 Kongre Direktörü Dr. Orhan ERCAN, Düzenleme Kurulu üyeleri Muhittin İPEK ve Doç. Dr. Muzaffer KAHVECİ, İstanbul HKMO Şube Başkanı Mehmet YILDIRIM ve Turgay Erkan, Genç Haritacı Grubundan Ferah Pırlanta KÖKSAL ve Mustafa ÜSTÜNER katılmışlardır.

Her iki üniversitemize de vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Üniversitelerimize yapılacak bilgilendirme çalışmaları sektörümüz adına son derece önemli olarak değerlendirilmekte ve diğer üniversitelerimizle de devam edilmesi planlanmaktadır.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
KASIM 2015


Yukarı Çık