FIG 2018 ULUSAL DANIŞMA KURULU ANKARA’DA TOPLANDI

 FIG2018 hazırlık faaliyetleri kapsamında Kongre Düzenleme Kurulu, Ulusal Danışma Kurulu, Yerel Düzenleme Kurulu, Bilim ve Program Komisyonu, Özel Sektör Komisyonu, Genç Haritacılar Komisyonu oluşturulmuştu.

FIG2018 çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek, beklentileri ortaya koymak ve 2016 programını görüşmek üzere 19 Aralık 2015 tarihinde yukarıdaki  kurul üyeleri,  yönetim kurulu üyeleri ve davetli katılımcılar ile Ulusal Danışma Kurulu toplanmıştır.

Toplantıya Harita Genel Komutanı Tümgeneral Burhanettin AKTI ile Prof. Dr. Hayrettin GÜRBÜZ onur konuğu olarak katılmışlardır.

Toplantı Oda Genel Başkanımız Ertuğrul CANDAŞ‘ın açılış konuşması ile başlamış ve sonrasında Kurul Başkanımız Prof. Dr. Reha Metin ALKAN genel değerlendirmelerini yapmıştır. FIG2018 Kongre Direktörümüz Dr. Orhan ERCAN FIG‘in yapısı ve işleyişi, FIG Kongreleri ve Çalışma Haftaları ile düzenleme esasları, Kongrenin ülkemize getirecekleri, amacımız, hedeflerimiz bu kapsamda 2015 faaliyetlerimiz ile 2016 yılı program taslağını sunmuştur.

2015 yılının değerlendirmesi ve 2016 programı konularında Harita Genel Komutanı Tümgeneral Buhranettin AKTI, Dr. Müh. Albay Osman ALP, Prof. Dr. Hayrettin GÜRBÜZ, Prof. Dr. Doğan UÇAR, Prof. Dr. Cemal BIYIK, Prof. Dr. Ferruh YILDIZ, Doç. Dr. Mehmet ÇETE, Prof. Dr. Necla ULUĞTEKİN, Prof. Dr. İ. Öztuğ BİLDİRİCİ, Dr. Engin Öncü SÜMER söz alarak görüşlerini bildirmişlerdir. Mazereti nedeniyle toplantıya katılamayan Prof. Dr. Turgut UZEL görüşlerini yazılı olarak bildirmiş, bu görüşleri Kurula okunmuştur.

Toplantı Kurul Başkanları Prof. Dr. Reha Metin ALKAN‘ın toplantı sonuçlarını özetlemesi ve Oda Başkanı Ertuğrul CANDAŞ‘ın kapanış konuşması ile tamamlanmıştır.

Bir sonraki toplantının Şubat 2016‘nın üçüncü haftasında yapılmasına karar verilmiştir.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
ARALIK 2015


Yukarı Çık