FIG 2018 BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ ÜNİVERSİTE AYAĞINA BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ VE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TOPLANTILARI İLE DEVAM EDİLDİ

 Sektörümüze yapacağı pozitif katkıları modelleyebilmek ve maksimum faydayı sağlayabilmek amacıyla Odamız koordinasyonunda; kamu kurumlarımız, üniversitelerimiz ve özel sektörümüz ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız FIG2018 İstanbul Kongresi ile ilgili bilgilendirme toplantılarının üniversite ayağına 23 Mart 2016 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi ve 25 Mart 2016 tarihinde Kocaeli Üniversitesi toplantılarıyla devam edilmiştir.

23 Mart 2016 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesinde yapılan toplantı; FIG2018 Ulusal Danışma Kurulu üyemiz ve Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Şenol Hakan KUTOĞLU koordinasyonunda Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç.Dr.Çetin MEKİK, Bölüm öğretim üyeleri, öğrenciler ve Odamız Zonguldak Bölge Temsilcilisi Yrd.Doç.Dr.Hakan AKÇİN`in katılımıyla gerçekleşmiştir.

25 Mart 2016 tarihinde Kocaeli Üniversitesinde yapılan toplantı ise FIG2018 Ulusal Danışma Kurulu üyemiz ve Harita Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Arzu ERENER koordinasyonunda Bölüm öğretim üyeleri, öğrenciler ve Odamız Doğu Marmara Bölge Temsilcilisi Yrd.Doç.Dr.Murat Selim ÇEPNİ`nin katılımıyla gerçekleşmiştir. 

FIG2018 Kongre Direktörümüz Dr. Orhan ERCAN tarafından yapılan sunumlarda FIG tanıtılmış, FIG 2018 sürecinde yapılan çalışmalar özetlenmiş, sektörel bir analiz yapılmış ve öğretim üyeleri ve öğrencilerden beklentilerimiz ortaya konmuş, soru ve cevaplar ile konferanslar tamamlanmıştır.

Toplantılar, Odamız adına FIG2018 Kongre Direktörü Dr. Orhan ERCAN, Düzenleme Kurulu üyeleri Muhittin İPEK ve Doç. Dr. Muzaffer KAHVECİ‘nin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

Her iki üniversitemize de vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Üniversitelerimizde yapılacak bilgilendirme çalışmaları, mesleğimiz ve sektörümüz adına son derece önemli olarak değerlendirilmekte olup  devam edilmesi planlanmaktadır.

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
NİSAN 2016


Yukarı Çık