İTÜ GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TANIŞMA ÇAYI DÜZENLENDİ

Harita/Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğrencileri arasındaki iletişimi sağlamak, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odasını tanıtmak ve Odamızın ve Öğrenci Komisyonumuzun çalışmalarını bölüm öğrencileri ile paylaşmak amacıyla her yıl Şubemiz Öğrenci Komisyonu tarafından Üniversitelerde düzenlenen tanışma çayları çerçevesinde, 24 Nisan 2018 Salı günü İTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonunda tanışma çayı düzenlendi.

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Alişan Çalcalı, Yönetim Kurulu II. Başkanı Hasan Yalçın Arıpınar,  Yönetim Kurulu Üyemiz Nail Güler, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Gürsoy, Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Yanalak,  bölüm öğretim üyeleri ve bölüm öğrencilerinin katıldığı tanışma çayı öğrenci temsilcilerimizden Hakan Çavuş`un açılış konuşmasından sonra Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Yanalak , Prof.Dr. Rahmi Nurhan Çelik ve Şube Başkanımız Alişan Çalcalı birer konuşma yaptı.

Öğrenci Komisyonu üyelerimizden ve İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Hakan Çavuş HKMO Öğrenci Üyeliği, HKMO tarafından düzenlenen Yaz Eğitim Kampları, Genç Haritacılar Günleri ve Şube Öğrenci Komisyonumuzca gerçekleştirilen İstanbul Haritacıları Sosyal Çalıştayı, teknik geziler, piknikler gibi dönem içerisinde gerçekleştirilen etkinlik ve çalışmalar ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerin bulunduğu bir sunum gerçekleştirdi.

Tanışma toplantısı, açılış konuşmalarının ve sunumların ardından, Şubemizce sunulan çeşitli ikramların yer aldığı çayla son buldu. Oda-Öğretim Görevlisi-Öğrenci ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir araç olduğuna inandığımız tanışma çayımızın düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve bölüm başkanlığına, katılım sağlayan öğrenci ve öğretim üyelerine teşekkür eder, Oda-Bölüm ve Öğrenci ilişkilerinin pekiştirilmesi ve geleceğe taşınmasında önemli rolü olan bu tür etkinliklerin ilerleyen dönemlerde de sürdürülmesini dileriz.


Yukarı Çık