HKMO FIG2018 KONGRESİ KATILIM DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Değerli Üyelerimiz,

Bilindiği üzere kısaca FIG olarak adlandırılan Uluslararası Haritacılar/Ölçmeciler Federasyonu; haritacılık alanındaki tüm uygulamaların geliştirilmesi için uluslararası mesleki işbirliğini desteklemeyi amaç edinmiş, uluslararası sivil toplum örgütü niteliğinde kurulmuş bir federasyondur. FIG yapısı içerisinde ise ülkemizi TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası temsil etmektedir.

FIG‘nin dört yılda bir gerçekleştirilen olağan kongreleri gerek mesleğimiz adına belirlenen yeni hedef ve stratejiler, gerekse yeni FIG yönetim yapılarının belirlenmesi adına ayrıca önem taşımaktadır. Bu bağlamda FIG 2018 yılı Kongresi, 6-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında, ülkemiz ev sahipliğinde ve Odamız yürütücülüğünde, "Kıtaların birleştiği yerde akıllı dünyamızı kucaklamak, toplumların mekânsal olgunluğunu artırmak" teması ile İstanbul‘da gerçekleştirilecektir. Odamız bu büyük etkinliği ülkemize getirmek, meslektaşlarımızla buluşturmak ve başarıyla gerçekleştirmek için uzun süre büyük emek ve çaba sarf etmiş, sonuçta ülkemiz, mesleğimiz ve meslektaşlarımızın kazanımları adına pozitif bir değer sağlamıştır.  

FIG 2018 Kongresi 6 Mayıs 2018 Pazar akşamı açılış kokteyli ile başlayacak olup, kongre kapsamında dünyanın birçok farklı ülkesinden katılımcıların yer alacağı çok sayıda teknik oturum, paneller, tanıtımlar, forumlar ve kapsamlı bir fuar gerçekleştirilecektir. Kongre 11 Mayıs 2018 Cuma günü kapanış seremonisiyle tamamlanacaktır. 

Odamız, mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından böylesine önemli ve tarihi bir uluslararası etkinlikte belirli sayıda üyemizin etkinlik delege katılım ücretini destekleme kararı almıştır. Aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formunu eksiksiz dolduracak üyelerimiz arasından yapılacak değerlendirme sonucunda 25 üyemizin FIG 2018 Kongre katılım delege ücreti, 20 üyemizin ise ön etkinliklerde katılım ücreti Odamızca karşılanacaktır. Sonuçlar Odamızın web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. 

Başvuru formu için tıklayınız

Not: Yapılacak değerlendirmede etkinliğin uluslararası nitelikte olmasından kaynaklı olarak üyelerimizin yabancı dil bilgisi, varsa akademik çalışmaları, özel ve kamu sektörü açısından gerçekleştirdikleri ulusal ve uluslararası nitelikteki projeleri vb. ölçütler dikkate alınacaktır.

 

TMMOB

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası

Nisan 2018


Yukarı Çık