1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

İşçi ve emekçilerin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü etkinlik alanımız içerisinde İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’de üyelerimizin de katılımı ile coşku ile kutlandı.

 

İstanbul`da Maltepe Sahil alanında gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına iki yüz bine yakın emekçi katıldı. DİSK, KESK, TTB ve TMMOB`nin "Güzel Günler Göreceğiz" çağrısıyla bir araya gelen emekçiler bayrakları, flamaları ve taleplerini içeren pankartları ile yürüdüler. TMMOB olarak katılım sağladığımız 1 Mayıs kitlenin alanı doldurmasından sonra saygı duruşu, 1 Mayıs ve Enternasyonel Marşlarının okunması ile başladı. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve TTB Başkanı Raşit Tükel‘in konuşmalarının ardından ortak metin okundu. Etkinlik sanatçılar Genco Erkal ve Rutkay Aziz‘in şiirleri, DİSK Korosu şarkılar ve marşları ile devam eti.

Edirne`de Ayşekadın Şükrüpaşa İ.Ö.Okulu önünde buluşan emekçiler 1 Mayıs için Saraçlar Caddesi üzerinde buluştu.

Tekirdağ`da ise saat 12.00 da Tekira AVM önünde toplanan emekçiler Süleymanpaşa Sahil`de 1 Mayıs kutlamasını yaptıktan sonra saat 15.00`da Tekirdağ Belediyesi tarafından düzenlenen Suavi Konseri ile kutlamalara devam etti.

 


Yukarı Çık