FIG 2018 KONGRESİ BAŞLADI

 

FIG 2018 Kongresi ön etkinlikleri kapsamında, 5-6 Mayıs tarihlerinde Hilton Boğaziçi otelde Genç Haritacılar buluştu. HKMO Genel Sekreteri Ali İpek, FIG Başkanı Chryssy Potsiou, CLGE Başkan Yrd. Mairolt Kakko, FIG Vakfı başkanı John Hohol ve FIG Genç Haritacılar Ağı adına Eva Maria Unger ve Ferah Pırlanta Köksal‘ın açılış konuşmalarıyla başlayan ve dünyanın birçok ülkesinden Genç Haritacıların yer aldığı konferans (FIG Young Surveyors Conference), çalışma grupları, atölyeler, sunumlar ve sonrasında yapılan bağış dansı (Charity Dance) etkinlikleri ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Yine aynı süre zarfında, Yapı Bilgi Modellemesi çalıştayı (BIM-Building Information), Pratikte Referans Çerçeveleri adlı jeodezi semineri (Reference Frame In Practice) etkinlikleri ve teknik geziler gerçekleştirildi.

FIG 2018 Kongresi 7 Mayıs 2018 Pazartesi saat 09:30‘da Anadolu‘dan farklı yöresel kareografilerin sunulduğu  halk oyunları gösterisiyle başladı.

Oda Başkanımız Orhan Kasap‘ın konuşmasıyla başlayan etkinlik, önceki dönem Oda Başkanı Ertuğrul Candaş, FIG Başkan Yardımcısı ve Kongre Direktörü Dr. Orhan Ercan, FIG Başkanı Prof. Dr. Chryssy Potsiou ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Mustafa Öztürk‘ün konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmalarının ardından uluslararası birçok firmanın ve ülkemizden özel sektörün yer aldığı fuar‘ın açılışı yapıldı.

Oylum Talu‘nun moderatörlüğünde gerçekleşen "Kentsel Dönüşüm" adlı günün ilk ana oturumunda; FIG Başkanı Prof. Dr. Chryssy Potsiou, İngiltere kraliyet Ziraat üniversitesinden Prof. Dr. Ali Parsa ve Kayseri Talas Belediye Başkanı Dr. H. Mustafa Palancıoğlu‘nun sunumlarıyla devam etti. 

FIG 2018 Kongresi 11 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecektir.

Programa ulaşmak için TIKLAYINIZ

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Mayıs 2018 

Yukarı Çık